Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 6°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przeważnie pogodnie, miejscami burzowo

  15-06-2018 06:29 Mogą pojawić się burze
  Prognoza pogody na piątek TVN Meteo

  Piątek będzie na ogół pogodny, jednak synoptycy nie wykluczają wystąpienia burz. Temperatura okaże się dość wyrównana, w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza.

  Na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie popada przelotny deszcz. Miejscami pojawią się burze, podczas których może spaść do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Poza tym będzie pogodnie, choć na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej miejscami może padać słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 st. C w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północy. Towarzyszący burzom - osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie wyniesie 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim. Odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w przeważającej części Polski okażą się neutralne, tylko na południowym wschodzie - tam gdzie zapowiadane są deszcze i burze - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry pokażą do 25 st. C.  Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Zapowiada się ciepły i pogodny. Temperatura wyniesie w najcieplejszym momencie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temperatura osiągnie maksymalnie 21 st. C.  Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe można się spodziewać 1016 hPa.

  WROCŁAW

  Będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1001 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny deszcz. Mogą pojawić się burze. Słupki termometrów nie przekroczą 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h, z  północy. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...