Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 12°C 3°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda będzie zmienna jak w kalejdoskopie

  04-06-2018 16:21 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  Aura towarzysząca nam w najbliższych dniach będzie się szybko zmieniać. Po niewielkim ochłodzeniu, kiedy temperatura w ciągu dnia miejscami nie przekroczy 20 stopni, wróci upał. Raz będzie pogodnie, innym razem - burzowo.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżem znad północno-zachodniej Rosji. Z północy na południe kraju przemieści się umiarkowanie aktywny front chłodny. Na nim, czyli na południu Polski, rozwiną się we wtorek po południu chmury burzowe. Napływające z północy chłodniejsze powietrze polarne będzie wypierać ciepłe masy powietrza zalegające jeszcze nad południową częścią kraju.

  Burzowe południe

  Wtorek okaże się pogodny. Jedynie na południu i zachodzie kraju zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. Na południu pojawią się burze -lokalnie gwałtowne, z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Podkarpaciu. Przeważnie słaby i umiarkowany, choć okresami dość silny wiatr powieje z północnego wschodu. W burzach osiągnie prędkość w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

  Pogodna środa

  W środę aura będzie spokojna, w całym kraju na niebie zagości słońce. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wschodni wiatr.

  Ponad 20 stopni w całej Polsce

  W czwartek zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i małe, a na południowym wschodzie - duże. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem, podczas których deszczu może spaść do 10-30 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu, przez 24 st. C w centrum, do 25 st. C na zachodzie. Wschodni i południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach rozpędzi się do 90 km/h.

  Coraz cieplej

  W piątek niebo nad regionami północno-wschodnimi pozostanie pogodne. Poza tym zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których opad może mieć wysokość 10-40 l/mkw. Temperatura wyniesie maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum, do 28 st. C na zachodzie. Na ogół słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje ze wschodu. W burzach osiągnie prędkość w porywach do 90 km/h.

  Miejscami upalnie

  W sobotę na północnym wschodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady i burze z gradem. Może w nich spaść do 10-40 l/mkw. deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Podlasiu, przez 28 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni i północno-wschodni wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W może rozpędzić się w porywach do 100 km/h.

 • Porażka...
  Przeklęte upalidła nie chcą się odczepić od Polski! Na szczęście chociaż 2-3 dni ochłodzenia pozwolą odetchnąć od tego świństwa. Oby zagościł u nas arktyczny chłód przez całe lato. Chłód, wiatr i deszcze...
  ~MiKi /2018-06-05 08:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...