Prognoza pogody na 16 dni: upał odpuści. Na moment - 03-06-2018
W ciągu kilku najbliższych dni odczujemy krótkie, ale wyraźne ochłodzenie. czytaj dalej
Wtorek okaże się pogodny. Jedynie na południu i zachodzie kraju zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. Na południu pojawią się burze -lokalnie gwałtowne, z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Podkarpaciu. Przeważnie słaby i umiarkowany, choć okresami dość silny wiatr powieje z północnego wschodu. W burzach osiągnie prędkość w porywach do 90 kilometrów na godzinę.
W czwartek zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i małe, a na południowym wschodzie - duże. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem, podczas których deszczu może spaść do 10-30 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu, przez 24 st. C w centrum, do 25 st. C na zachodzie. Wschodni i południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach rozpędzi się do 90 km/h.
W piątek niebo nad regionami północno-wschodnimi pozostanie pogodne. Poza tym zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których opad może mieć wysokość 10-40 l/mkw. Temperatura wyniesie maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum, do 28 st. C na zachodzie. Na ogół słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje ze wschodu. W burzach osiągnie prędkość w porywach do 90 km/h.
W sobotę na północnym wschodzie kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady i burze z gradem. Może w nich spaść do 10-40 l/mkw. deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Podlasiu, przez 28 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni i północno-wschodni wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W może rozpędzić się w porywach do 100 km/h.
Źródło: TVN Meteo
Autor: ao/map
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!
Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...
Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...
Komentarzy 1