Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 8°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ciepły dzień z gwałtownymi burzami

  03-06-2018 06:30 Biomet okaże się niekorzystny

  Burzowa niedziela

  texaus1/VisualHunt (CC BY 2.0)

  W niedzielę na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 stopni. Prognozuje się też deszcz i burze. Lokalnie może pojawić się grad.

  W niedzielę na południu, zachodzie i w centrum możliwe są przelotne opady deszczu i burze, które miejscami mogą być bardzo intensywne. Synoptycy prognozują, że spadnie do 30 litrów na metr kwadratowy deszczu, a porywy wiatru będą osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Na południu może spaść grad. Poza tym powinno być pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 29 st. C na Podlasiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1000 hektopaskali.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie najmniejsza na północnym wschodzie, wyniesie do 80 procent. Będzie się zwiększać do 90 procent w kierunku południowo-zachodnim. W całym kraju będzie nam gorąco, tylko na Dolnym Śląsku może być parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zapowiada się słonecznie. Temperatura dojdzie do 27 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W południe barometry wskażą 1015 hPa, ciśnienie będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Spodziewane są intensywne burze z opadami deszczu do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h, oraz gradem. Termometry wskażą maksymalnie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. W południe barometry wskażą 985 hPa, ciśnienie powinno się wahać.

  POZNAŃ

  Wystąpią burze z opadem do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h. Niewykluczone, że spadnie grad. Słupki termometrów wskażą do 28 st. C. Powieje z północnego wschodu słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie się wahać się, w południe barometry wskażą 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Początkowo powinno być pogodnie, później spadnie przelotny deszcz i wystąpią burze do 30 l/mkw. deszczu. Porywy wiatru mogą być silne i osiągać do 80 km/h, niewykluczone też, że spadnie grad. Termometry wskażą maksymalnie do 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 1000 hPa, będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Intensywne burze z opadem do 30 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 km/h, miejscami z gradem. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie wyniesie 1000 hPa, będzie się wahać.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...