Informacje
 • Woda z basenu uniosła się i zaczęła wirować

  30-05-2018 13:30 Alberto nawiedził południowe stany

  Nad powierzchnią basenu utworzyła się słaba trąba wodna. To za sprawą cyklonu Alberto, który przyniósł nad południowo-wschodnie stany wysokie opady, silne podmuchy wiatru oraz zagrożenie wystąpieniem tornad.

  Burza subtropikalna Alberto dotarła w poniedziałek nad wybrzeże Florydy. W jej wyniku na powierzchni basenu w miejscowości Panama City Beach utworzyła się słaba trąba wodna, którą udało się sfilmować. Na nagraniu widać, jak woda jest wznoszona w powietrze, układając się w lej, który przemieszczał się w chaotyczny i gwałtowny sposób.

  Ostrzeżenia przed tornadem

  Służby meteorologiczne ostrzegały, że wraz z nadejściem Alberto zaistnieje możliwość utworzenia się trąb powietrznych. Narodowa Służba Pogodowa poinformowała o pojawieniu się słabego tornada w stanie Karolina Południowa. Wystąpiło w poniedziałek o godzinie 14.30 czasu lokalnego, przynosząc wiatr wiejący z prędkością 147 kilometrów na godzinę.

  Alberto, po wkroczeniu na ląd w poniedziałek, obniżył jednak swoją siłę i został zaklasyfikowany już nie jako burza subtropikalna, a jako depresja. Wiatr, który mu towarzyszył, nie przekraczał 60 km/h.

  Przyniósł wysokie opady

  Choć prędkość wiatru spadła, Alberto wciąż niesie ze sobą wysokie opady, które przyczyniły się do śmierci dwóch dziennikarzy. W wyniku cyklonu ewakuowano również tysiące domów na Florydzie. Czytaj więcej na ten temat.
  Alberto jest pierwszym cyklonem, który w tym roku otrzymał nazwę. Cyklon dostaje imię, gdy przybierze na sile na tyle, że klasyfikuje się go jako burzę tropikalną o porywach wiatru o prędkości przynajmniej 63 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...