Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 17°C 8°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: słoneczna aura sprzyja spacerom

  21-04-2018 06:36 Na termometrach nawet 27 stopni

  Słonecznie i pogodnie

  Visual Hunt (CC0 1.0)

  W sobotę będziemy mogli cieszyć się słońcem i ładną pogodą. Miejscami niebo pokryją chmury i może popadać słaby deszcz.

  W ciągu dnia będzie słonecznie. W centralnej i południowej części Polski przejściowo może się chmurzyć, niewykluczone są słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 st. C w Małopolsce. Pojawi się wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. We wschodniej części kraju okresami wystąpią porywy do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1003 hektopaskali.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W sobotę względna wilgotność powietrza okaże się niska. Na południu przekroczy 60 procent i będzie spadać w kierunku północnym, gdzie wyniesie poniżej 50 procent.

  W północnej części Polski prognozuje się niższą temperaturę, niż w południowej, zatem subiektywne odczucie temperatury będzie zróżnicowane - od komfortu termicznego, po odczucie ciepła. W całym kraju warunki biometeorologiczne pozostaną korzystne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

   

  Na ogół będzie słonecznie. Temperatura wzrośnie do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 1017 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie początkowo słonecznie, po południu zachmurzy się. Temperatura wzrośnie do 20 st. C. Pojawi się wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 989 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie słonecznie, około południa przejściowy wzrost zachmurzenia. Temperatura maksymalnie wyniesie 22 st. C. Wystąpi wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie wartość 1007 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół słonecznie. Koło południa wystąpi przejściowy wzrost zachmurzenia i możliwy słaby przelotny deszcz.  Temperatura maksymalna 23 st. C. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie wartość 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Będzie słonecznie. Po południu możliwy wzrost zachmurzenia. Temperatura wzrośnie do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie wartość 1003 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...