Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: piękny, ciepły dzień. Jednak nie dla wszystkich

  18-04-2018 06:29 Temperatura do 23 stopni Celsjusza

  Pogoda na dziś

  PAP/ Darek Delmanowicz

  W środę ma być pogodnie i ciepło w niemal całej Polsce. Znajdą się jednak miejsca, w których niebo się zachmurzy, a temperatura nie przekroczy 15 stopni Celsjusza.

  Środa okaże się przeważnie pogodna. Chmurzyć się może zwłaszcza na wschodzie i północy Polski. Nie wyklucza się tam słabych, krótkotrwałych opadów deszczu lub mżawki. Termometry wskażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Na Podlasiu i Mazowszu jego porywy mogą okresami dochodzić do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie rośnie, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1017 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia wyniesie około 60-70 procent. Odczujemy przeważnie komfort termiczny. Ciepło będzie mieszkańcom regionów zachodnich oraz Śląska i Małopolski. Pogoda wpłynie na samopoczucie korzystnie na terenie całej Polski.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Będzie na ogół pogodnie. Temperatura wzrośnie do 17 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1029 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1021 hPa.

  WARSZAWA

   

  Na ogół pogodnie. Około południa przejściowy wzrost zachmurzenia, możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1017 hPa.

  WROCŁAW

  Będzie pogodnie. Termometry wskażą do 23 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1018 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...