Informacje
 • Na razie wiosenne lato i nawet 26 stopni. Od niedzieli zmiana pogody

  18-04-2018 16:35 Prognoza pogody na pięć dni

  Najbliższe dni będą bardzo ciepłe

  Shutterstock, Ventusky

  W najbliższych dniach temperatura znów wzrośnie, by w piątek w całym kraju przekroczyć 20 stopni Celsjusza. Pod koniec tygodnia zacznie robić się chłodniej. Miejscami będzie się chmurzyć, jednak dopiero w poniedziałek spodziewamy się deszczu.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem układu wyżowego znad Niemiec. Kraj pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego.

  Pogodny czwartek

  W czwartek pogoda będzie dość sprawiedliwa, wszystkim regionom dając pogodne niebo. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 21 st. C w centrum do 24 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Przeważnie słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z północy.

  Wszędzie ponad 20 stopni

  W piątek niebo pozostanie pogodne nad całym krajem. Termometry wskażą maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu, przez 23 st. C w centrum do 26 st. C na zachodzie. Wiatr okaże się słaby, przeważnie z kierunków zachodnich, jedynie na zachodzie powieje z południa.

  Niebo zasnują chmury

  W sobotę zachmurzenie będzie kłębiaste, małe i umiarkowane, na południu okresami duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum do 25 st. C na Podkarpaciu. Przeważnie słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu. Okresami może być dość silny, osiągając prędkość w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Trochę chłodniejsza niedziela

  W niedzielę niebo stanie się na powrót pogodne, jednak temperatura trochę spadnie w stosunku do poprzednich dni. Termometry wskażą od 15 st. C na Podlasiu, przez 18 st. C w centrum kraju do 20 st. C na Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Miejscami burzowy początek tygodnia

  Poniedziałek okaże się przeważnie pogodny. Jedynie na zachodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego, popada też deszcz, a nawet zagrzmi. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum do 23 st. C na Śląsku. Wiatr powieje z południowego wschodu, a w regionach wschodnich z północnego zachodu. Będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jedynie na zachodzie okresami dość silny. W porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

 • Armagedon
  Koniec świata. Temperatura w kwietniu spadnie z 24 do 18-tu.
  Michał800 /2018-04-19 08:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...