Informacje
 • Kłusownicy mordowali matki, ona ratowała życie potomstwa. Odeszła Daphne Sheldrick

  14-04-2018 19:29 Zmarła w wieku 83 lat

  Nie żyje Daphne Sheldrick - kobieta, która życie poświęciła osieroconym słoniom i nosorożcom. Długo walczyła z chorobą nowotworową. Zmarła w wieku 83 lat.

  W czwartek wieczorem zmarła założycielka schroniska dla słoni i nosorożców w Kenii, Daphne Sheldrick. Była znana między innymi z tego, że ocaliła i wychowała 230 osieroconych słoni, poświęcając im ponad 60 lat życia. Zmarła po długiej chorobie, miała 83 lata.

  Afrykańska love story

  Daphne Sheldrick, Brytyjka urodzona w Kenii, założyła schronisko dla dzikich zwierząt w Nairobii w 1977 roku, po śmierci męża. Na jego cześć nazwała azyl jego imieniem - David Sheldrick Wildlife Trust (DSWT).  David był z kolei założycielem największego kenijskiego rezerwatu przyrody Wschodnie Tsavo. 

  Autorce wydanego również w Polsce bestselleru "Afrykańska love story. Miłość, życie i słonie" jako pierwszej w historii udało się coś, co uważano za niemożliwe: ratowała i wychowywała nowo narodzone słonie i nosorożce, których matki ginęły z rąk kłusowników.

  Córka kontynuuje dzieło Daphne

  Królowa brytyjska Elżbieta II odznaczyła Daphne Orderem Imperium Brytyjskiego za ogromne zasługi dla ratowania zagrożonych gatunków.

  Opiekę nad kenijskim schroniskiem dla słoni i nosorożców od kilkunastu lat sprawuje córka pani Sheldrick, Angela. Obecnie schronisko jest jedną z głównych atrakcji turystycznych tego afrykańskiego kraju.


 • smutek
  Od lat adoptuję wirtualnie słoniki z Fundacji Sheldricka. Zachęcam wszystkich do takich adopcji. To co zrobiła Dame Daphne (piszę tak, bo bardzo ceniła ten tytuł), jest niesamowite.
  Cześć Jej Pamięci.
  ~Iwona /2018-04-15 06:04
 • [']['][']
  wspaniała kobieta
  ~turysta /2018-04-15 00:48
 • Wielka szkoda
  RIP
  ~ZORRO /2018-04-14 21:39
 • RIP
  Dziekujemy :(
  ~RIP /2018-04-14 21:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...