Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 22°C 27°C 12°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: wciąż gorąco. Spadnie deszcz, miejscami zagrzmi

  13-04-2018 06:39 W całym kraju odczujemy ciepło

  W wielu regionach kłębiaste zachmurzenie

  Pixabay/pexels (CC0 License)

  W wielu regionach pojawi się zachmurzenie. Może przelotnie popadać deszcz, a w godzinach popołudniowych prognozuje się burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni.

  Piątek pogodny będzie jedynie na krańcach północno-wschodnich. Poza tym w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami może popadać deszcz do 5-20 litrów na metr kwadratowy. Uwaga, lokalnie w godzinach popołudniowych prognozowane są burze. Temperatura będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 24 stopnie w centrum kraju, do 25 stopni na Podkarpaciu. Powieje wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny. W porywach może osiągać prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę, a w burzach nawet 80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza najniższa będzie na północnym wschodzie - powyżej 60 procent. Jej wartość będzie rosnąć w kierunku południowo-zachodnim. W całym kraju odczujemy ciepło. Warunki biometeo neutralne okażą się na północnym wschodzie, w pozostałych regionach będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Dzień będzie pogodny. Po południu pojawi się więcej zachmurzenia kłębiastego, a pod wieczór przelotne opady deszczu. Możliwa jest burza. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 1002 hPa, bez większych zmian.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Zapowiada się pogodny dzień. Po południu więcej zachmurzenia kłębiastego, przelotne opady deszczu, możliwa jest też burza. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa 1015 hPa, waha się.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Pojawią się przelotne opady deszczu, możliwa jest też burza. Na termometrach zobaczymy 23 st. C. Wiatr będzie wiał południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa 998 hPa, waha się.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Prognozowane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Może przelotnie popadać deszcz oraz pojawić się burza. Termometry maksymalnie pokażą 22 st. C. Będzie wiał wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 993 hPa, waha się.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, możliwa jest też burza. Termometry maksymalnie pokażą 24 st. C. Będzie wiał wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie około południa 984 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....