Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 27°C 12°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Kwietniowe lato. Potężny wyż przyniesie nawet 28 stopni

  12-04-2018 16:36 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Pogoda w Polsce bardziej letnia niż wiosenna

  PAP/EPA/HAYOUNG JEON

  W prognozach na najbliższy tydzień widać zmienność pogody. Przeważać będą jednak słoneczne i ciepłe dni. W środę Polska znajdzie się w centrum potężnego układu wyżowego, który zagwarantuje Europie Środkowej wręcz letnią aurę.

  Na razie Polska jest pod wpływem układu niżowego znad Niemiec. W ciągu najbliższej doby od zachodu w głąb kraju przemieści się front burzowy. Nadal jednak z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

  Z tego powodu w piątek jedynie na północnym wschodzie będzie pogodnie. W pozostałej części kraju pojawi się umiarkowane i duże kłębiaste zachmurzenie. Prognozuje się opady deszczu w wysokości 5-20 litrów na metr kwadratowy. Miejscami pojawią się też burze. Temperatura będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum, do 25 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny. Powieje w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę. Podczas burzy może osiągnąć prędkość nawet 80 km/h.

  Dobra pogoda, miejscami pochmurno

  W sobotę sytuacja pogodowa zmieni się na lepsze, a Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Rosji. Taka przyjemna aura utrzyma się w kraju do poniedziałku.

  Dzięki wyżowi w sobotę tylko na północnym wschodzie kraju oraz na Pomorzu Zachodnim będzie pochmurno. Może popadać okresami deszcz do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C na Podlasiu i Wybrzeżu Gdańskim, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na południu. Południowy wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Synoptycy zapowiadają pochmurną, jednak bezdeszczową niedzielę. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na północy Polski nawet duże. Termometry wskażą od 19 st. C na Podlasiu, przez 23 st. C w centrum, aż do 24 st. C na Śląsku. Prognozuje się słaby i umiarkowany wiatr północny, skręcający na zachodzie Polski na zachód.

  W poniedziałek spodziewamy się natomiast bezchmurnego nieba. Temperatura wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum, do 25 st. C na Śląsku. Południowo-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Niże przyniosą przelotny deszcz

  We wtorek na pogodę w kraju ponownie wpływać będą układy niżowe. Tym razem te znad Niemiec i Włoch. W związku z tym pojawi się więcej chmur na południu i zachodzie.

  Na zachodzie Polski we wtorek pogoda się zepsuje, popadać może przelotny deszcz do 15 l/mkw. Mogą też pojawić się burze. W pozostałej części kraju będzie nadal dużo słońca. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na północy, przez 23 st. C w centrum, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Prognozuje się słaby i umiarkowany wiatr, wschodni.

  Polska w centrum wyżu

  W środę 18 kwietnia nad Bałtykiem ulokuje się centrum potężnego układu wyżowego, który w kolejnych dniach będzie przemieszczał się na południe. Przewędruje nad Polską w stronę Bałkanów. Zagwarantuje tym samym piękną, słoneczną i letnią pogodę w Europie Środkowej.

  Możliwe że w Polsce temperatura wzrośnie do 27-28 st. C. Niemieccy meteorolodzy prognozują nawet 30 st. C na terenie swojego kraju w Dolinie Renu, ponieważ z południa napłynie gorące powietrze zwrotnikowe.

  W Polsce w środę temperatura będzie się wahać od 21 st. C na wschodzie do 24 st. C na zachodzie. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

  Następne dwa dni także zapowiadają się pogodnie. W czwartek 19 kwietnia na termometrach zobaczymy od 22 st. C na wschodzie do 25 st. C na zachodzie. Wiatr ze wschodu okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. W piątek 20 kwietnia temperatura będzie jeszcze wyższa i wyniesie maksymalnie od 23 st. C na wschodzie do 26 st. C na zachodzie. Wschodni wiar będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

  Początek weekendu także będzie słoneczny. W sobotę 21 kwietnia termometry wskażą od 23 st. C na wschodzie do 27 st. C na zachodzie. Prognozuje się wschodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

  Miejscami będzie burzowo

  Niestety, w niedzielę 22 kwietnia Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii, a do kraju wkroczy od zachodu front burzowy. W ciągu dnia będzie słonecznie, ale po południu nastąpi wzrost zachmurzenia kłębiastego do dużego.

  Z tego powodu wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze na zachodzie, północy i w centrum kraju. Suma opadów wyniesie 20-30 l/mkw. Spaść też może grad. Termometry wskażą od 22 st. C na zachodzie do 27 st. C na wschodzie. Wiatr z kierunków zachodnich będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Podczas burz może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

 • niedobrze
  To nie są dobre wiadomości,brakuje deszczu...
  ~nika /2018-04-13 11:45
 • pogoda
  W KWIETNIU MA BYC RACZEJ DESZCZOWO A TERAZ JUZ JEST ZA SUCHO I O WIELE ZA CIEPLO
  ~ZIBI /2018-04-13 09:22
 • do du**
  Wszystko ładnie pięknie, ale w maju pewnie pogoda się popsuje będzie zimno, deszczowo, albo jedno i drugie.
  ~bolek /2018-04-13 06:43
 • To już przesada, 20 stopni wystarczy.
  Rzeczywiście od razu z zimy jak w lato. A gdzie wiosna?
  ~Nick /2018-04-12 22:44
 • anomalii ciąg dalszy
  w kwietniu chciałbym wiosnę a nie lato
  na 100% w maju przywalą przymrozki i będzie płacz
  ~gramic /2018-04-12 19:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....