Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C 2°C -6°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Do rana niebezpiecznie w kilku województwach. Przez wiatr i deszcz

  01-04-2018 21:05 Chwilami mocno powieje
  Watr wieje w Świnoujściu  

  Tegoroczne święta wielkanocne obfitują w niebezpieczne zjawiska pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu oraz wiatrem.

  Przemieszczający się nad Polską front atmosferyczny sprowadził do nas opady deszczu. Poza tym mocno wieje. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

  Ostrzeżenia drugiego stopnia

  STREFA BRZEGOWA

  Na zachodnim wybrzeżu ostrzeżenia dotyczą sztormu. Obowiązują od godziny 8 w niedzielę do poniedziałku do 7 rano. Powieje wiatr północno-zachodni, a jego siła dojdzie od 6 do 7, w porywach 8 w skali Beauforta. Na wybrzezu wschodnim uciążliwy będzie wiatr północno-wschodni skręcający na północno-zachodni. Osiągnie prędkość 6-7 w skali Beauforta, ale może wzrastać do 8-9 w skali B. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku do 11.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

  Na obszarze województwa łódzkiego miejscami notowane są porywy wiatru dochodzące do ok. 70 km/h. O godz 20 na stacji w Łodzi zanotowano poryw o prędkości 73 km/h. W najbliższych 2-3 godzinach maksymalne porywy wiatru mogą osiągać 70-75 km/h. Później wiatr będzie słabszy.

  Ostrzeżenie wygaśnie w poniedziałek chwilę po północy.

  WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

  W subregionie nadmorskim prognozuje się silny wiatr o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w porywach do 75 km/h. Powieje z północnego zachodu. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godz. 19 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek. Strefa silnych wiatrów będzie przemieszczać się z zachodu na wschód regionu.

  WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE- subregion nadmorski

  Alert pogodowy dotyczy wystąpienia dość silnego i silnego wiatru. Powieje on z północnego zachodu, osiągnie średnią prędkość od 30 do 45 km/h, z porywami do 75 km/h. Ostrzeżenia będą obowiązywały od godz. 15 w niedzielę do godz. 6 w poniedziałek.

  WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE - subregion wschodni

  W części województwa mazowieckiego przewidywane są opady deszczu o umiarkowanym natężeniu. Według IMGW ma spaść od 20 do 35 l/mkw.

  Alert będzie ważny do poniedziałkowej północy.

  WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

  IMGW prognozuje dla tego regiony opady deszczu o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowana jest wysokość od 10 do 25 l/mkw, a lokalnie 35 l/mkw.

  Alert jest ważny do godz. 3 w poniedziałek.

  WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

  Na Lubelszczyźnie pojawią się opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów to od 20 l/mkw do 35 l/mkw.

  Ostrzeżenie obowiązuje do północy.

  Co oznaczają ostrzeżenia drugiego stopnia?

  Ostrzeżenia drugiego stopnia informują o tym, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych."

  Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia informują o tym, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...