Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 6°C 1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Piesek Dyzio adoptował loszkę Frytkę. "Razem śpią, liżą się, czyszczą"

  30-03-2018 16:51 Niezwykła więź
  Przytulają się nie tylko ludzie. Przyjaźń Dyzia i Frytki OORZ w Jelonkach

  Mówi się, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Taka więź narodziła się pomiędzy znajdami mieszkającymi w Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach - szczeniakiem Dyziem i loszką Frytką.

  W październiku ubiegłego roku ośmiomiesięczny kundelek Dyzio trafił do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach obok Elbląga (województwo warmińsko-mazurskie). Zaniedbany, wraz z trójką rodzeństwa, został znaleziony pod Białymstokiem i przewieziony do Jelonek. Rodzeństwo znalazło już domy, a Dyzio, jak informuje ośrodek na Facebooku, "przyjechał na chwilę i został przez zasiedzenie".

  Niezwykła przyjaźń

  Piesek nie pozostał jednak samotny. Zaopiekował się warchlakiem o imieniu Frytka.

  Loszka trafiła do ośrodka 4 marca, również jako znajda. Błąkała się wcześniej po polu pod Grudziądzem. Mężczyzna, który na nią natrafił, zawiadomił Ośrodek. Pani Anna Kamińska z Jelonek powiedziała, że Frytka była wtedy kilkudniowym, bardzo wychudzonym dziczkiem, miała jeszcze pępowinę.

  Zwierzęta są ze sobą bardzo zżyte i dbają o siebie. Zaprzyjaźniły się już od pierwszych chwil Frytki w Ośrodku. Razem śpią, liżą się, czyszczą. Ośrodek dodaje na Facebooku, że "piesek bardzo troszczy się o swoje dziecko, a Frytka rewanżuje mu się wielką miłością".

  Oparcie w chorobie

  Frytka początkowo bardzo chorowała. Z pomocą przychodził jednak Dyzio.

  - Dyzio zwijał się z nią w kuleczkę, lizał ją, widać, że chciał jej pomóc - mówiła pani Anna Kamińska. Gdy Frytka cierpiała z powodu biegunek, Dyzio masował jej brzuszek językiem. - Widać było, że wspiera ją całym sobą - dodała.

  Dyzio już wcześniej miał do czynienia z warchlakami. W domu, w którym mieszka, żyją również trzy inne psy. Gdy się bawią, Frytka biega za nimi, próbując je dogonić. Wszystkie zwierzęta się lubią, jednak więź między Dyziem i Frytką jest wyjątkowa. Loszka traktuje pieska jak matkę - wchodzi mu pod pachę, przytula, próbuje doić.

  Trzymamy kciuki za tę niezwykłą przyjaźń!


 • pani ewa niech się uczy od zwierząt
  pani ewie za to za dobre serce wszystkiego najlepszego w resztce życia
  ~robert /2018-04-12 19:24
 • Jak widać
  ludzie są gorsi od zwierząt. Nie potrafią tak jak one dać ciepło drugiemu. Niech pis się od nich uczy, bo kościół nie da im nic i niczego nie nauczy.
  ~ewa /2018-03-31 11:07
 • Piekne
  takie nieludzkie.
  qolfa /2018-03-31 04:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...