Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 1°C 0°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • "Byliśmy przygotowani. Czapki, szaliki, kalesonki". Reakcje na nawrót zimy

  29-03-2018 15:15 Wielu nadal liczy na słoneczne dni w święta
  Intensywne opady śniegu w Koszalinie TVN Meteo

  Powrót śnieżnej, zimowej aury wiele osób zaskoczył. Inni podeszli do tego ze stoickim spokojem i przypominali, że nawet w maju zdarzało się, iż z nieba sypał biały puch. - Miejmy nadzieję, że w święta będzie lepsza pogoda, słoneczna - słyszeli na ulicach polskich miast reporterzy TVN24.

  Polska w czwartek znalazła się pod wpływem układu niżowego znad Wysp Brytyjskich. Nad krajem przemieszczał się z zachodu na wschód deszczowo-śnieżny front atmosferyczny.

  Śnieg padający od rana w wielu regionach, miejscami intensywnie, niektórych zaskoczył, ale inni podeszli do tego ze spokojem.

  - Byliśmy przygotowani. Czapki, szaliki, kalesonki, rajstopki. Wszystko mamy - opowiadała reporterowi TVN24 turystka z Niemiec, spacerująca po plaży w Międzyzdrojach.

  - W moim wieku pogoda mnie nie zaskakuje. Pamiętam w maju, któregoś maja, rano padał śnieg, a po południu było słońce - przypominał mieszkaniec Szczecina.

  "Pogoda jest nieciekawa"

  Niektórzy rozmówcy reporterów TVN24 skarżyli się, że aura przypomina bardziej okolice Bożego Narodzenia niż Wielkiejnocy.

  - Kiepska pogoda, nie nadaje się w ogóle na wiosnę - narzekał mieszkaniec Koszalina.

  - Pogoda jest nieciekawa. Mogłoby być lepiej - wtórował mu inny.

  - Za naszych czasów jak był śmigus-dyngus, to się wiadrami oblewało. Cieplutko, sandałeczki. A dzisiaj mamy zimę - poskarżyła się mieszkanka Koszalina.

  Niektórzy nie stracili wiary w to, że w Wielkanoc będzie ładnie. - Miejmy nadzieję, że w święta będzie lepsza pogoda, słoneczna - usłyszeliśmy.

 • Tylko cud może nam zmienić pogodę w Święta Wielkanocne
  Dlaczego zawsze tak jest,że najgorsza pogoda z możliwych trafia na Swięta Wielkanocne.Nie ma znaczenia w którym terminie wypadną.Od kilku lat obserwujemy to samo.Czy to zbieg okoliczności,czy taka aura przypisana jest tym świętom.Nie przywiązywałbym do tego większej wagi,gdyby nie to, żę w-g moich obserwacji dwa dni po świętach temp. może osiągnąć 20 st.C. Ponowny gwałtowny skok, tym razem w górę.Takie gwałtowne wahania i duże różnice temp.mają na nas ujemny wpływ,a szczególnie na samopoczucie.Mam nadzieję,że w końcu nastanie stabilna wiosna bez gwałtownych zdarzeń.
  ~Lech /2018-03-29 18:35

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...