Informacje
 • Kolejna osoba zmarła w Polsce z wychłodzenia

  20-03-2018 09:55 Od 1 listopada śmierć z tego powodu poniosło 79 osób

  W Polsce nadal można się spodziewać opadów śniegu

  Darek Delmanowicz (PAP/EPA)

  Dzisiaj zaczyna się astronomiczna wiosna. Nadal mamy jednak do czynienia z ujemnymi temperaturami, zwłaszcza w nocy. W poniedziałek z powodu wychłodzenia zmarła kolejna osoba - poinformowało we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało we wtorkowy poranek,  że dzień wcześniej w Polsce z wychłodzenia zmarła kolejna osoba. Łącznie od 1 listopada śmierć z tego powodu poniosło 79 osób.

  Nie wzrósł natomiast tragiczny bilans zgonów w wyniku zatrucia czadem. Od początku października 2017 roku tlenek węgla zabił 65 mieszkańców naszego kraju.

  Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na osoby, których życie może być zagrożone, między innymi bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie - przypominają.

   




  Zima ustępuje powoli

  We wtorek w całym kraju zachmurzenie będzie zmienne. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelskiej spadnie śnieg do 2 cm. Przelotne jego opady prognozowane są również na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Termometry wskażą maksymalnie od -3 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Dolnym Śląsku oraz na Pomorzu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy.

  Wilgotność względna wysoka, miejscami - w strefie opadów śniegu - przekroczy 80 procent. Na południu Polski subiektywnie odczuwalne będzie zimno, natomiast na północy - chłód. Wahania ciśnienia, zachmurzenie i opady sprawią, że aura będzie miała niekorzystny wpływ na samopoczucie.

  Zagrożenie lawinowe

  We wtorek rano nie obowiązywały żadne alerty pogodowe IMGW.

  W górach występuje natomiast zagrożenie lawinowe. O 7 rano w Karkonoszach obowiązywał jego 3. stopień (znaczny), natomiast w Tatrach, Bieszczadach i na Babiej Górze – 2. stopień (umiarkowany)

  Według danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe o 7 rano we wtorek były przejezdne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzegało jednak kierowców, że na Podkarpaciu drogi mogą być śliskie. W tym regionie, a także w województwach: świętokrzyskim i lubelskim padał śnieg.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...