Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Zima popatrzyła w kalendarz i postanowiła ustąpić. Ostatnie dni ze śniegiem

  19-03-2018 17:54 Prognoza pogody TVN Meteo na najbliższe 5 dni

  Opady śniegu i deszczu w najbliższych dniach

  Shutterstock/Ventusky.com

  Z dnia na dzień termometry będą wskazywać coraz wyższe wartości. Jeszcze do czwartku prognozowane są niewielkie, lokalne opady śniegu, potem gdzieniegdzie spadnie deszcz. W większości regionów Polski można będzie jednak liczyć na pogodne niebo.

  We wtorek - w pierwszy dzień astronomicznej wiosny - w Małopolsce, na Podkarpaciu, Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie zachmurzenie będzie zmienne. Spodziewane są tam niewielkie opady śniegu, do 2 cm. Nowa porcja śniegu spaść może również na Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Termometry w ciągu dnia wskażą maksymalnie od -3 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Dolnym Śląsku oraz na Pomorzu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy.

  Pogodna środa

  Środa - pierwszy dzień wiosny kalendarzowej - zapowiada się w większości kraju pogodnie. Jedynie w województwach wschodnich synoptycy prognozują przelotny śnieg. W najcieplejszym momencie dnia będzie od -1 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z kierunku północno-zachodniego.

  Przyjemny czwartek

  Czwartek będzie pogodny. Tylko w centrum Polski ten przyjemny obraz mogą zakłócić: umiarkowane i duże zachmurzenie oraz przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna osiągnie od 1 st. C na Podkarpaciu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni.

  W piątek powrót deszczu

  Na deszczowy piątek muszą być przygotowani mieszkańcy Pomorza. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, którego kierunek będzie zmienny.

  Optymistyczny początek weekendu

  Sobota zapowiada się pogodnie niemal dla wszystkich regionów Polski. Jedynie na Pomorzu spadnie deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 4 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Południowo-wschodni wiatr powieje z umiarkowaną siłą.

 • Zima
  Kiedy następny atak zimy tej wiosny ?
  ~zimnolubek /2018-03-20 08:55
 • Pora roku
  Tak jak miało to miejsce 31 sierpnia jak u mnie w regionie był 30 stopniowy upał a 1 września w meteorologiczną jesień pogoda postanowiła dostosować się do kalendarza przynosząc kilkunastostopniowe ochłodzenie kiedy w dzień było zaledwie +18 stopni , jedynie resztki gorąca pozostały na południowym wschodzie :)
  ~Mazi /2018-03-20 02:19
 • te prognozy to odkrywanie Ameryki....
  Jest oczywiste,że to są ostatnie podrygi zimy- kalendarz to kalendarz-SŁOŃCE wysoko a ono decyduje o życiu na ZIEMI!!!!
  ~billyjoe /2018-03-19 18:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...