Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 5°C -1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Niespokojna pogoda na południu Polski

  18-03-2018 20:35 Dowiedz się, gdzie obowiązują alerty

  W nocy będą pojawiać się zamiecie śnieżne

  Shutterstock

  W związku z opadami śniegu w połączeniu z silniejszymi porywami wiatru, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpieczną pogodą w kilku regionach Polski.

  Śnieg oraz silne podmuchy wiatru mogą powodować niebezpieczne zawieje i zamiecie śnieżne. Tam, gdzie wystąpią, mogą utrudnić poruszanie się po drogach. Instytut Meteorologii utrzymał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla południowych regionów Polski.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE - subregion południowy

  Ostrzeżenia dotyczą możliwości wystąpienia zawiei i zamieci śnieżnych spowodowanych północno-wschodnim i wschodnim wiatrem. Może powiać ze średnią prędkością 30-40 kilometrów na godzinę, w porywach do 55 km/h. Ostrzeżenia obowiązują do północy w poniedziałek.

  WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

  Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 30-40 km/h, z porywami do 55 km/h. Powieje z północnego wschodu i wschodu. Ostrzeżenie obowiązuje do północy w poniedziałek.

  WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

  Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 30-40 kilometrów na godzinę, z porywami do 65 km/h. Powieje z północnego wschodu. Okresami wystąpią słabe opady śniegu. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 6 w poniedziałek.

  WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

  Ostrzeżenia dotyczą możliwości wystąpienia intensywnych opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południu województwa może spaść do 25 centymetrów śniegu, a na północy - do 15 cm. Wiatr o średniej prędkości od 30-40 km/h, z porywami do 70 km/h. Mogą powstać zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 6 w poniedziałek.

  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

  Alert dotyczy silnych opadów śniegu i możliwości wystąpienia zawiei oraz zamieci śnieżnych. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej w granicach 10-15 cm. Północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 30-40 km/h, z porywami do 70 km/h, spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 6 w poniedziałek.

  WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE - subregion jurajski

  Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 30-40 km/h, z porywami do 65 km/h. Powieje z północnego wschodu. Może popadać śnieg. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 6 w poniedziałek.

  Co oznaczają ostrzeżenia?

  Alert pierwszego stopnia mówi o tym, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...