Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 15°C 2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Wiatr w Pjongczangu niszczył namioty i przewracał ogrodzenia. "Wokół latały przedmioty"

  15-02-2018 09:22 W Pjongczangu ucierpiało kilka osób

  W sumie szesnaście osób ucierpiało w wyniku silnego wiatru, który uszkodził wiele elementów konstrukcyjnych podczas Igrzysk Olimpijskich. Latające metalowe przedmioty stanowiły zagrożenie zarówno dla widzów jak i organizatorów.

  Pogoda bardzo utrudnia Igrzyska. W związku z silnym wiatrem zmagania w kilku dyscyplinach zostały przesunięte. Dotyczy to między innymi kombinacji norweskiej, biatlonu i narciarstwa alpejskiego. Wiatr wiejący z prędkością siedmiu metrów na sekundę uszkodził około 60-ciu namiotów. Organizatorzy ostrzegali przed latającymi elementami konstrukcji, które mogły stanowić zagrożenia dla zdrowia ludzi.

  CZYTAJ WIĘCEJ O PRZEBIEGU IGRZYSK OLIMPIJSKICH NA SPORT.TVN24.PL

  Niszczycielski wiatr

  - Szesnaście osób odniosło niewielkie obrażenia: trzynaścioro z nich należy do personelu organizacyjnego, a pozostała trójka to kibice - przekazał dziennikarzom rzecznik prasowy igrzysk Sung Baik. - Doznali lekkich obrażeń, wysłani zostali na leczenie, a następnie wypuszczeni do domów - dodaje Baik.

  Wiatr zrywał namioty, drogowskazy i stalowe ogrodzenia, a następnie sunął je przez Park Olimpijski.

  - Wokół latały przedmioty. Zniszczone zostały elementy infrastruktury, a 60 namiotów jest lekko uszkodzonych - powiedział Baik, dodając, że blisko 120 stalowych ogrodzeń także uległo uszkodzeniu.

  Obecnie wszystko wraca do normy. Nad miasteczko olimpijskie powróciło słońce, a prędkość wiatru  wynosiła od dwóch do pięciu metrów na sekundę.

  Problemów nie koniec

  Kiedy ucichł wiatr i zdawałoby się, że sytuacja została opanowana, okazało się, że problemów nie koniec. Kolejne osoby cierpią z powodu norowirusa.

  Wirus zaatakował głównie pracowników ochrony. Obecnie odnotowano ponad 200 przypadków zarażenia tak zwaną "zimową chorobą żołądka". Wirus dotyka głównie układ pokarmowy. Jak dotąd, według organizatorów, nie dotknął żadnego sportowca.

  Zakażenia wirusem rozpoczęły się przy organizacji ceremonii otwarcia w zeszłym tygodniu. Doprowadziło to do poddania kwarantannie około 1200 pracowników ochrony. Organizatorzy musieli wezwać personel wojskowy, aby ich zastąpił.

  - Obecnie mamy zakażone 33 osoby, w Gangneung są dodatkowe przypadki - powiedział Baik.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...