Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: niebo spowite chmurami. Lokalnie popada z nich śnieg

  15-02-2018 06:35 Ciśnienie rośnie

  W czwartek wystąpią opady śniegu

  Pexels (CC0)

  W czwartek temperatura będzie wahać się w okolicach zera, a w części kraju pojawi się śnieg.

  Czwartek zapowiada się pochmurno, choć z niewielkimi przejaśnieniami. W południowo-wschodniej części kraju należy spodziewać się zanikających opadów śniegu w wysokości do 2 centymetrów. Słupki termometrów wskażą maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie wzrośnie, w południe wyniesie 1014 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne w Polsce

  Wilgotność względna powietrza będzie najwyższa na południowym wschodzie, gdzie spadnie śnieg. W pozostałych regionach kraju będzie odczuwalnie niższa, by na północnym zachodzie spaść poniżej 80 procent. Subiektywne odczucie temperatury podyktuje mroźny wyż znad Rosji, przez co w całej Polsce będzie chłodno. Wskutek tak wysokiej wilgotności powietrza oraz przeszywającego chłodu, to na południowym wschodzie kraju warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. W pozostałych regionach biomet będzie neutralny.

  Prognoza dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach pojawi się do -1 stopnia Celsjusza. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany powieje z południowego wschodu. Ciśnienie wzrośnie, by w Gdańsku w południe wynieść 1026 hPa.

  KRAKÓW

  Niebo będzie zachmurzone i pojawią się opady śniegu. Na termometrach nie zaobserwujemy temperatury wyższej niż 0 stopni Celsjusza. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr, a na barometrach w południe ujrzymy wartość 995 hPa.  Ciśnienie rośnie, w południe 995 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 3 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego wschodu. Ciśnienie będzie się wahało, w południe wyniesie 1014 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalnie wyniesie 0 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, powieje z południowego wschodu. Ciśnienie wzrośnie, by w południe wynieść 1014 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Wartość temperatury wyniesie do 0 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1010 hPa, po czym będzie się wahało.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...