Informacje
 • "Pigzilla" atakuje.
  Tym razem na szczęście śmietniki

  14-02-2018 13:32 Ten widok nie należy do rzadkości
  Dziki na placu zabaw Kontakt 24

  Ogromny dzik został złapany na gorącym uczynku w Hongkongu. "Pigzilla" - jak nazwali go internauci - próbował upolować coś do jedzenia w miejskiej dżungli.

  Małe stadko dzików składające się z olbrzymiego dorosłego osobnika i trzech młodych, zawędrowały na podwórko jednej ze szkół w Hongkongu. Olbrzymi dzik stanął na dwóch kończynach i uporczywie przeszukiwał duży kontener na śmieci. Sprytnie chwytał worki na śmieci i rozrywał je. Młode natomiast czekały z niecierpliwością na kąsek.

  Pigzilla czy Godzilla?

  Zdjęcia te wywołały ogromne zainteresowanie na portalach społecznościowych. Dzik o okazałych rozmiarach został nazwany przez internautów "Pigzillą". Imię to połączenie dwóch słów: pig (świnia) i końcówki -zilla ze słowa Godzilla, czyli fikcyjnego potwora z japońskich filmów science-fiction.

  Wzgórza wokół Hong Kongu są azylem dla dzików, które mogą osiągnąć naprawdę duże rozmiary, a ich waga dochodzi do ponad 200 kilogramów. Zwierzęta te ochoczo przychodzą do miasta i szukają pożywienia.
 • PRZELUDNIENIE - temat tabu
  Że ogromne, że z młodymi w środku miasta -to ci temat do rozprawiania - ale czym jest to spowodowane że nie są w swoim naturalnym środowisku, to jak zwykle nikomu nie przejdzie przez usta.
  No bo że niby jak, że nas jest za dużo? że się niekontrolowanie rozmnażamy? jak w fabryce kredek, niemożliwe... przecież zasoby ziemskie są nieskońćzone...
  a jednak wyparte ze swoich terenów zwierzęta coraz częściej pojawiają się w miastach w poszukiwaniu jedzenia, a raczej "jeszcze" się pojawiają bo nie wyginęły;
  ile tysięcy gatunków ginie rocznie z tej planety przez PRZELUDNIENIE, a nie - jak to z polityczną poprawnośćią mówią naukowcy -"działalność człowieka"?
  Maciej__M /2018-02-14 16:55
 • cuda?
  idzie na smietniku sie najesc,ful wypas
  ~benny /2018-02-14 14:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...