Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -4°C 2°C -6°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: śnieżnie i mroźno, z nadzieją na słońce

  05-02-2018 06:29 Odczujemy zimno

  W całym kraju sypnie śniegiem

  P_Linehana/ VisualHunta (2.0 CC BY)

  W poniedziałek w całym kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu. Temperatura będzie niska - jedynie na północnym zachodzie przekroczy zero stopni Celsjusza.

   

  Nowy tydzień rozpocznie się pochmurnie, tylko miejscami pojawią się przejaśnienia. Wszędzie popada słaby, przelotny śnieg. Temperatura wyniesie maksymalna od -4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 1 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje przeważnie słabo, okresami umiarkowanie, z kierunków północnych. Ciśnienie rośnie, a w południe osiągnie wartość 1013 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie 90 procent i będzie spadać w kierunku zachodnim. Tam osiągnie wartość do 80 proc. W związku napłynięciem arktycznej masy powietrza w mieszkańcy w całym kraju odczują zimno, a biomet okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

   

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Przelotnie wystąpią opadu śniegu. Temperatura maksymalnie wyniesie -1 st. C. Powieje słabo, chwilami umiarkowanie, z kierunku północnego. Ciśnienie waha się. W Gdańsku w południe osiągnie wartość 1027 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie pochmurno i pojawią się opady śniegu. Temperatura wzrośnie do -2 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północny.  Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 995 hPa.

  POZNAŃ

  Niebo będzie przeważnie zachmurzone, momentami pojawią się przejaśnienia, jak i przelotny śnieg. Temperatura maksymalnie wyniesie -2 st. C. Wiatr okaże się słaby, chwilami umiarkowany, północny. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 1017 hPa.

  WARSZAWA

   

  Będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i opadami śniegu. Temperatura maksymalnie wzrośnie do -2 st. C. Z północy pojawi się słaby wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 1013 hPa.

  WROCŁAW

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym śnieg. Termometry maksymalnie wskażą 0 st. C. Powieje z północy, przeważnie słabo. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 990 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...