Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 8°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Najpierw tonął, teraz w śniegu. Paryża perypetie pogodowe

  05-02-2018 19:34 Ostrzeżenia w 41 francuskich departamentach

  W poniedziałek na północy i w centrum Francji pojawił się śnieg. Prognozowane są dalsze opady. Francuska służba meteorologiczna wydała ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

  Zdjęcia i filmy ze stolicy Francji pokazują zimowy krajobraz między innymi na Polach Elizejskich, w pobliżu Wieży Eiffla, a także Francuzów osłaniających się przed padającym śniegiem.

  Woda zaczęła opadać

  W ostatnich tygodniach północ i centrum Francji nękały opady deszczu. Podwyższony stan wody w rzekach powodował podtopienia i zagrożenie powodziami. W departamentach położonych nad Sekwaną, a także m.in. nad Rodanem i Loarą, obowiązywały ostrzeżenia hydrologiczne.

  Pod koniec ubiegłego tygodnia poziom wód zaczął powoli opadać. Początek kolejnego tygodnia przebiega zaś pod znakiem powrotu zimy.

  Nawet 10 centymetrów śniegu

  W poniedziałek centralną i północną część Francji zasypał ciężki i mokry śnieg. Temperatura utrzymuje się w okolicy zera stopni Celsjusza.

  W Paryżu synoptycy spodziewają się opadów od 2 do 8 centymetrów śniegu. W niektórych innych regionach Francji warstwa śniegu może przekroczyć 10 centymetrów.

  Francuska Służba Meteorologiczna wydała w związku z tym ostrzeżenia drugiego stopnia w 41 departamentach. Zalecana jest wysoka ostrożność. Ciężki śnieg może prowadzić do utrudnień w komunikacji oraz problemów z dostawami prądu.

  Miejscami na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko. Śnieg ma padać do połowy tygodnia, niska temperatura utrzyma się do weekendu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...