Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 13°C 8°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Atak zimy w Tokio. Ofiara śmiertelna, wypadki, odwołane loty

  24-01-2018 21:00 To największe opady śniegu od czterech lat

  Opady śniegu w Japonii doprowadziły do chaosu komunikacyjnego na drogach, odwołano także wiele lotów. W wyniku wypadków rannych zostało 360 osób, a jedna zginęła.

  - Do wtorku rano ruch kolejowy wrócił do normy, ale wiele dróg ekspresowych było zablokowanych. Ponad 100 lotów zostało odwołanych po najcięższych opadach śniegu w stolicy od czterech lat - poinformowała agencja Kyodo.

  Japan Airlines, All Nippon Airways i inni przewoźnicy poinformowali, że odwołali we wtorek ponad sto połączeń krajowych i międzynarodowych głównie z tokijskiego lotniska Haneda oraz z lotniska Narita na wschód od stolicy. Z powodu anulowania w poniedziałek ok. 250 lotów ponad 9 tysięcy osób spędziło noc na lotnisku Haneda, a 2,8 tys. na Narita. Wielu pasażerów spało w śpiworach rozdawanych przez pracowników portów lotniczych, na sofach lub na podłodze.

  Gigantyczne korki

  Intensywne opady śniegu spowodowały, że w poniedziałek powstawały korki na drogach w mieście i drogach ekspresowych. W jednym miejscu korek ciągnął się przez 10 km, blokując ruch na ok. 10 godzin. Wielu sfrustrowanych pasażerów opuszczało swoje pojazdy i pieszo ewakuowało się wyjściami awaryjnymi.

  Według centrum informacji o ruchu drogowym odcinki dróg ekspresowych wokół Tokio, takie jak Tohoku, Joban, Tomei i metropolitalne drogi ekspresowe, pozostały we wtorek zamknięte.

  Zakłócenia ruchu wpłynęły na usługi logistyczne, opóźniając dostawę towarów i paczek - poinformowali operatorzy sieci supermarketów i usług dostawczych.

  Ranni, jedna osoba zginęła

  Do wtorku rano zarejestrowano 360 osób, które odniosły obrażenia głównie w wyniku wypadków, spowodowanych trudnymi warunkami na drogach. W wypadku samochodowym w prefekturze Ibaraki zginęła 52-letnia kobieta. Kilka osób doznało złamań podczas usuwania śniegu - wynika z danych agencji ds. zarządzania klęskami żywiołowymi.

  W centrum Tokio pokrywa śnieżna wynosiła 21 centymetrów śniegu, 15 cm w Yokohamie, na południe od stolicy, a 16 cm w Kumagaya, na północ od Tokio.

  Według synoptyków układ niskiego ciśnienia i chłodny front kierujące się w stronę Tokio przyniosą niską temperaturę i dalsze opady śniegu.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...