Inwazja meduz na Krymie. Statki ugrzęzły w białej galarecie - 12-11-2017
Na Krymie pojawiła się inwazja meduz. Setki tysięcy parzydełkowców zaobserwowano przy molo w zatoce Bałakława w południowej części półwyspu. czytaj dalej
Powierzchnia plamy w ciągu kilku dni wzrosła trzykrotnie. Według zdjęć satelitarnych plany ropy zajmują obecnie powierzchnię 332 km kw. - podała chińska Państwowa Administracja Oceaniczna (SOA). W zeszłą środę było to 101 km kw.
SOA poinformowała, że w niedzielę wieczorem trzy statki straży przybrzeżnej przybyły na miejsce katastrofy ekologicznej, aby ocenić jej rozmiary.
W katastrofie tankowca zginęła cała załoga, 32 marynarzy, 30 z Iranu i 2 z Bangladeszu. Odnaleziono zwłoki jedynie trzech.
Sanchi leży na głębokości 115 metrów. W chwili zderzenia przewoził 111 tys. ton kondensatu. Oprócz tego miał w swoich zbiornikach 1000 ton ciężkiego oleju napędowego do obsługi maszyn.
Czarna plama pod wpływem wiatru i prądów morskich przemieszcza się na północ, potencjalnie zagrażając wybrzeżom Korei Płd. i Japonii.Jednak zdaniem Richarda Steinera, specjalisty od wycieków ropy na Alasce, poziom zanieczyszczenia Morza Chińskiego jest taki, że zatonięcie statku z irańską ropą nie zmienia zbytnio ogólnej sytuacji. - Z każdym dniem do Morza Wschodniochińskiego więcej zanieczyszczeń niż wyciek ropy z Sanchi dociera Jangcy i innymi rzekami - przekonywał.
- W dłuższej perspektywie prawdziwym zadaniem dla Chin jest oczyszczenie tego okropnie zanieczyszczonego środowiska - dodał.
Źródło: PAP
Autor: sj//rzw
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!
Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...
Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...
Komentarzy 1