Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 4°C 8°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Śnieg na południu, lód na północy. IMGW wydał ostrzeżenia

  21-01-2018 18:58 Sprawdź, gdzie obowiązują

  Uwaga na ujemne temperatury

  Shutterstock

  Zima daje się we znaki. W niektórych regionach kraju noc zapowiada się ślisko, gdzie indziej pojawią się intensywne opady śniegu. Zostały wydane ostrzeżenia.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w kilku regionach kraju. Na północy dotyczą one oblodzenia dróg i chodników, a na południu - intensywnych opadów śniegu.

  Uwaga na oblodzenie

  Województwo pomorskie

  Prognozuje się tam spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopnia Celsjusza powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna powietrza i przy gruncie wyniesie od -8 st. C. do -5 st. C, lokalnie -10 st.C., nad samym morzem -3 st. C. Ujemna temperatura powietrza oraz oblodzenie będą się utrzymywać również w ciągu następnego dnia. Obecne ostrzeżenie obowiązuje przez całą noc, do godziny 7:30.

  Intensywne opady śniegu

  Beskid Śląski i Żywiecki

  Do godziny 5 w poniedziałek prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

  Województwo małopolskie - subregion południowy

  Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 5 w poniedziałek.

  Bieszczady i Beskid Niski

  Przez całą noc do godziny 8 prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm.

  Co oznaczają ostrzeżenia?

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia informują, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...