Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo, przejaśnienia dla nielicznych

  03-01-2018 06:34 Biomet będzie niekorzystny

  W ciągu dnia spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/lzee~by~the~Sea, Film: TVN Meteo

  Środa zapowiada się deszczowo w wielu regionach. Mieszkańcy północnego wschodu mogą liczyć na przejaśnienia. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  W środę pogodę w Polsce będą kształtować fronty atmosferyczne przechodzące z zachody na wschód. Znajdziemy się pod wpływem bardzo aktywnego układu niżowego znad Atlantyku. Nadciągnie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie, z południowego zachodu.

  Rozpada się mocniej

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, jednak na wschodzie pojawią się przejaśnienia. Z zachodu na wschód przejdzie strefa opadów deszczu. Spadnie 5-15 l/mkw. Na północy i wschodzie popada też deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum do 9 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Powieje z kierunków południowych z porywami o prędkości do 60-80 km/h, a w górach nawet powyżej 100 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia najwyższa będzie na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, Kujawach oraz fragmentach Wielkopolski i Warmii - tam przekroczy 90 procent. Poniżej 80 zaś spadnie na wschodzie i w Małopolsce. W całym kraju odczujemy chłód, na północy również wilgoć, a na południowym zachodzie dokuczy wiatr. Pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie okaże się duże, ale z przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w osiągnie prędkość do 40-60 km/h. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą 986 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie duże. Okresami popada deszcz, a początkowo deszcz ze śniegiem. Termometry odnotują maksymalnie 4 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. W porywach powieje do 50-70 km/h. Ciśnienie około południa wyniesie 991 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 978 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu, w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą 980 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z okresowymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie do 6 st. C. Południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr powieje w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 975 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...