Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 17°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: nad zachód nadciągnie front. W górach halny

  30-12-2017 06:40 Na termometrach zobaczymy od 1 do 5 stopni

  W górach powieje halny

  Shutterstock

  W sobotę w wielu regionach będzie pogodnie. Tylko na zachodzie popada deszcz ze śniegiem. Biomet w wielu regionach okaże się niekorzystny.

  W ciągu dnia nad Polskę nadciągnie kolejny front atmosferyczny. Na zachodzie kraju popada deszcz ze śniegiem. Pozostałe regiony będą pogodne. Termometry wskażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C na południu, południowym wschodzie i w centrum do 5 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowy wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę. W górach wystąpi halny.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia najwyższa będzie na zachodzie (powyżej 80 procent), malejąca im dalej na wschód. W całym kraju odczujemy chłód i wiatr. Warunki biometeorologiczne podzielą Polskę na pół - w połowie zachodniej pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie zaś we wschodniej biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 3 st. C. Południowy wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach o prędkości do 45 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Po południu wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C.  Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry odnotują 998 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Niebo okaże się pogodne. Termometry wskażą maksymalnie 3 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa. Jego porywy dojdą do 45 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1008 hPa

  WROCŁAW

  Wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południa, w porywach z prędkością do 60 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry odnotują 996 hPa.

  KRAKÓW

  Będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr w porywach dojdzie do 45 km/h. Powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 988 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...