Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Mróz w najcieplejszym momencie dnia i opady śniegu. Takie będą ostatnie dni jesieni

  15-12-2017 18:10 Prognoza pogody na pięć dni

  Miejscami posypie śnieg

  PAP/EPA/JULIEN WARNAND

  W najbliższych dniach nie zabraknie opadów. Termometry pokażą od -2 do 5 stopni Celsjusza. Miejscami powieje silny wiatr.

  W sobotę wystąpi zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie kraju pojawi się śnieg, a jego opady wyniosą od 2 do 8 centymetrów. W pozostałych regionach sypnie tylko przelotnie - śnieg utworzy warstwę do 1-2 cm. Temperatura osiągnie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr okaże się zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Przelotne opady śniegu w niedzielę

  W niedzielę będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Przelotnie popada śnieg - w wysokości do 1-3 cm. Termometry pokażą od 0 st. C na Warmii, Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h.

  Poniedziałek okaże się pochmurny z przejaśnieniami, okresami wystąpią opady śniegu, które utworzą warstwę do 1-2 cm. Tylko na Śląsku popada deszcz ze śniegiem w wysokości do 5-10 l/mkw. Temperatura wyniesie od -1 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, skręcający na południowo-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany.

  Wtorek ze śniegiem

  We wtorek będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na północnym wschodzie kraju okresami wystąpią opady śniegu w wysokości do 1-2 cm. Termometry pokażą od -2 st. C na Podkarpaciu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-zachodni i zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

  W środę pojawi się duże zachmurzenie. Okresami popada śnieg, który utworzy warstwę do 2-5 cm, przechodzący od zachodu w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, które osiągną do 5-10 l/mkw. Termometry pokażą od 0 st. C na wschodzie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie dość silny.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....