Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Zima przejmuje stery

  29-11-2017 17:04 Prognoza pogody na pięć dni

  W Polsce posypie śnieg

  Shutterstock/Ventusky.com

  W najbliższych dniach aura zrobi się zimowa. Będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalnie osiągnie wartości od -1 do 5 stopni Celsjusza.

  Pogodę w Polsce kształtuje układ niżowy z centrum przemieszczającym się znad Węgier w stronę północno-wschodniej Polski. Nad wschodnią część kraju napływa dość ciepłe powietrze polarne z południa, nad pozostałą część natomiast chłodne powietrze polarne z północy.

  W czwartek posypie śnieg

  Na krańcach zachodnich kraju będzie dość pogodnie. W pozostałych regionach wystąpi zachmurzenie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pasie od Śląska przez centrum kraju po Podlasie i Mazury wystąpią intensywne opady śniegu do 5-15 cm, w górach do 20 cm. Początkowo w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu popada deszcz ze śniegiem do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 1 stopnia Celsjusza w pasie od Śląska przez centrum po Suwalszczyznę do 3 st. C na zachodzie. Powieje wschodni wiatr, skręcający na północno-zachodni, słaby i umiarkowany, po południu okresami dość silny, w porywach na wschodzie i południu do 50-60 km/h.

  Pochmurny piątek z opadami

  Na północy i północnym wschodzie kraju pojawi się zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu do 1-3 cm i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą od 0 st. C na Górnym Śląsku, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h na północnym wschodzie.

  Sobota ze śniegiem

  Wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie kraju pojawią się opady śniegu do 4-8 cm. Temperatura wyniesie od 0 st. C na Podkarpaciu i w centrum kraju do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północny wiatr, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

  Śnieg i deszcz ze śniegiem w niedzielę

  Na południowym wschodzie i w centrum kraju będzie pochmurno z opadami śniegu do 1-5 cm. W pozostałych regionach pojawią się większe przejaśnienia, tylko na Pomorzu popada słaby deszcz ze śniegiem. Temperatura osiągnie od -1 st. C na Podkarpaciu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na Pomorzu dość silny.

  W poniedziałek więcej deszczu

  W poniedziałek będzie pochmurno z opadami śniegu do 1-5 cm, przechodzącymi na zachodzie w deszcz ze śniegiem i deszcz do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 0 st. C na Podkarpaciu, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

 • Powietrze polarne z południa
  czyli znad Antarktydy?
  infix /2017-11-29 19:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...