Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 16°C 2°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Uwaga na intensywne opady śniegu

  29-11-2017 15:31 Warunki na drogach będą trudne

  Trudne warunki na drogach

  Foto: Visual hunt / M-Smith, Film: TVN Meteo

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.

  W środę deszcz ze śniegiem pada na przeważającej części kraju. W pasie od Dolnego Śląska po część Warmii i Mazur, a także na Wybrzeżu oraz zachodzie Polski aura będzie sprzyjać podróżom.

  Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu

  IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla czterech województw.

  Ostrzeżenia drugiego stopnia

  Beskid Śląski i Żywiecki: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm do 30 cm.

  Alert obowiązuje od północy w środę do północy w piątek.

  Województwo małopolskie, subregion południowy: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 25 cm do 30 cm. Największe opady prognozowane są w czwartek nad ranem i w dzień.

  Alert obowiązuje od północy w środę do północy w piątek.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  Województwo mazowieckie: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm na wschodzie do 10 cm na zachodzie i w centrum województwa.

  Alert obowiązuje od godziny 8 do 20 w czwartek.

  Województwo łódzkie: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, na wschodzie województwa lokalnie do 15 cm.

  Alert obowiązuje od godziny 7 do 19 w czwartek.

  Województwo świętokrzyskie: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm.

  Alert obowiązuje od godziny 2 do 22 w czwartek.

  Województwo małopolskie, subregion północny: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 13 cm.

  Alert obowiązuje od godziny 2 do 22 w czwartek.

  Województwo śląskie, subregion jurajski: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 13 cm.

  Alert obowiązuje od godziny 2 do 22 w czwartek.

  Województwo śląskie, subregion centralny: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm.

  Co oznaczają ostrzeżenia

  Alarm pierwszego stopnia oznacza: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Alarm drugiego stopnia oznacza: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...