Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 25°C 15°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Rozświetlona Ziemia. Nocne nagranie ze stacji kosmicznej

  18-11-2017 08:14 Zobacz niezwykły film z kosmosu
  Diabełek pyłowy na Marsie NASA/JPL-Caltech

  Astronauta przebywający na pokładzie stacji kosmicznej nagrał niezwykły film, na którym pokazał rozświetlone miasta. Widać na nim obszar od Morza Czarnego aż do Omanu.

  Włoski astronauta Paolo Nespoli nagrał materiał filmowy "od Morza Czarnego do Omanu, przez Zatokę Perską" podczas pobytu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  Światła miast i błyskawice

  Ten klip, przesłany 12 listopada, pokazuje migoczące światła miast i burze z piorunami widziane z góry. Nespoli przesłał już kiedyś w przeszłości materiał z kosmosu, w tym jeden film poklatkowy pokazujący Ziemię od Afryki po Rosję.

  Kosmos z lotu... ptaka?

  Pierwsza załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej rozpoczęła pracę 2 listopada 2000 roku. Na stacji znajdują się aparatury badawcze, pochodzące z różnych krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Japonii i Europy. Dzięki tym instrumentom naukowcy dostarczają niezbędnych danych dotyczących oceanów, atmosfery i powierzchni Ziemi.

  Informacje te są niezwykle cenne, ponieważ umożliwiają analizę klimatu oraz prognozowanie jego zmian. Dane te są ciągłe (rejestrowane na bieżąco, bez przerwy), co pozwala na szczegółowe badania powierzchni Ziemi oraz atmosfery, które rozpatrywane są w zasięgu globalnym.

  Obejrzyj poprzedni materiał astronauty:


 • antygopro
  Sam fakt ze NASA uzywa GoPro z technologia Fish eye lens swiadczy o tym co snuje. Usun fish eye i juz video nie bedzie ten sam. Tak ziemia jest plaska, kazde swiete pisma najwiekszych religii o tym samym powtarza. Vatican usuna Ksiegi Enoch'a z biblii dlaczego? Bo tak jest caly rozdzial o Astronomii, ktory opisuje dokladnie co nad nasza glowa sie dzieje. Czesc z nich udowodnilismy dzieki technologii, a czesc ukryta bo NASA nie chce zdradzic co tam sie dzieje.

  A skad macie wiedze ze powtarzacie jak recytacje to co sie nauczyliscie w szkolach? Dziwnym trafem ze NASA ktora jest pod skrzydlem USraelow dostarcza wam takie informacje. O wait...ziemia globem na pewno nie jest. Postudiujcie co to jest urzadzenie GoPro i na czym jego technologia jest oparta a potem moze zastanowcie sie czy to czego nauczyliscie w szkolach przez kilka dekad to tylko farmazony ze smietnika.

  Kazdy z nas ma mozg by samodzielnie myslec. To ze recytujecie to czego w szkolach powtarzaliscie nie oznacza ze faktycznie taka jest prawda.
  ~StaryMadrzec /2017-11-19 02:51
 • do wicked1978
  To idź na jej koniec i zeskocz z niej :) Płaski twój rozum.
  ~Nick /2017-11-18 11:50
 • plaska mysl
  Ziemia jest płaska!!!!! wlasciciel1978

  zalozmy, ze tak. Patrze na to video i chyba je ...zmanipulowali?
  ~alien /2017-11-18 11:20
 • Ziemia jest płaska!!!!!
  wicked1978 /2017-11-18 09:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...