Informacje
 • Rozświetlona Ziemia. Nocne nagranie ze stacji kosmicznej

  18-11-2017 08:14 Zobacz niezwykły film z kosmosu
  Diabełek pyłowy na Marsie NASA/JPL-Caltech

  Astronauta przebywający na pokładzie stacji kosmicznej nagrał niezwykły film, na którym pokazał rozświetlone miasta. Widać na nim obszar od Morza Czarnego aż do Omanu.

  Włoski astronauta Paolo Nespoli nagrał materiał filmowy "od Morza Czarnego do Omanu, przez Zatokę Perską" podczas pobytu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  Światła miast i błyskawice

  Ten klip, przesłany 12 listopada, pokazuje migoczące światła miast i burze z piorunami widziane z góry. Nespoli przesłał już kiedyś w przeszłości materiał z kosmosu, w tym jeden film poklatkowy pokazujący Ziemię od Afryki po Rosję.

  Kosmos z lotu... ptaka?

  Pierwsza załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej rozpoczęła pracę 2 listopada 2000 roku. Na stacji znajdują się aparatury badawcze, pochodzące z różnych krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Japonii i Europy. Dzięki tym instrumentom naukowcy dostarczają niezbędnych danych dotyczących oceanów, atmosfery i powierzchni Ziemi.

  Informacje te są niezwykle cenne, ponieważ umożliwiają analizę klimatu oraz prognozowanie jego zmian. Dane te są ciągłe (rejestrowane na bieżąco, bez przerwy), co pozwala na szczegółowe badania powierzchni Ziemi oraz atmosfery, które rozpatrywane są w zasięgu globalnym.

  Obejrzyj poprzedni materiał astronauty:


 • @StaryMedrzec
  P.S. jeśli w to wierzysz całe swoje życie a nie od dawna bo panuje taka chora moda obalać niezaprzeczalne fakty, to chyba żadnej szkoły nie skończyłeś.
  ~Nick /2017-11-20 17:41
 • @StaryMedrzec
  Przykre jak jesteś oszukiwany. Nie ma żadnego muru, jak jest to go rozbij i powiedz co stoi za nim. Ogłupił cię ktoś.
  Jeszcze napisz że Ziemia jest podtrzymywana przez wielkie żółwie.
  JEst okrągła i albo przyjmiesz to do wiadomości i zaakcpetujesz, albo będziesz żył w kłamstwie
  ~Nick /2017-11-20 17:32
 • wiedza historyczna
  @nick,

  Jezeli uczyles sie w szkole to powinienes wiedziec ze nie wazny z jakiej wysokosci sie znajdujesz horyzont zawsze plaski jest, balon wystrzelony 300 tysiecy km od ziemii z kamera bez fish eye lens wyposazony dalej wyraznie pokazuje ze horyzont jest plaski, a przy takiej wysokosci juz krzywyzna powinna byc widoczna. To gdzie ta krzywizna jest i dlaczego caly czas horyzont jest plaski jak stol?

  "ziemia nigdy nie byla i nie jest plaska"

  Oczywiscie ze dalej powtarzasz te same brednie ktore caly czas przez kilka dekad sa powtarzane w szkolach.

  Mowisz o krawedziach a pewnie z niewiedzy nie masz pojecia ze otacza nas mur lodu ktorych takich jak ty w szkolach nazywaja poludniowy biegu. Gdzie w rzeczywistosci poludniowy biegun nie istnieje w szkolach zawsze powtarzaja brednie o polnocnym biegunie. Powiedz mi cwaniaczku kiedy i gdzie o poludniowym biegunie kiedykolwiek cos opowiadal?

  Rozumiem ze samodzielnie nie potrafisz myslec tylko dalej caly czas powtarzasz te same bajki ktore od dekady wam w szkolach karmia? A moze zacznijcie wreszcie tego mozgu uzywac?
  ~StaryMedrzec /2017-11-20 02:40
 • ziemia
  Jest trójkątna, z tym dłuższy szpicem w kierunku słońca, byłem na końcu i nagrałem filmik ale telefon mi wypadł i spadł gdzieś na dół a strach tam zejść ;}
  ~kolo /2017-11-19 20:02
 • @StaryMedrzec płaska Ziemia - wiedza historyczna
  Gratuluję albo poczucia humoru albo współczuję zmanipulowania. Ziemia nigdy nie była i nie jest płaska. Tylko tak uważano.
  Wystarczy spojrzeć na morze, przelecieć się samolotem.

  Jak jest płaska to gdzie jest jej granica??? Zeskocz z jej krawędzi w przepaść.
  ~Nick /2017-11-19 13:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...