Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 25°C 30°C 16°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Kolejni zabici w Grecji. Władze boją się, że to nie koniec tragicznych doniesień

  18-11-2017 15:30 Grecja pod wodą
  Mandra w Grecji Google Maps

  Jak poinformowały władze Grecji, z powodu podtopień od środy zginęło już 19 osób. Powodzie zostały spowodowane przez intensywne opady deszczu.

  19 osób straciło życie z powodu gwałtownych opadów deszczu i wywołanych nimi podtopień, które od środy utrzymują się w Grecji - poinformowały w sobotę miejscowe władze. Meteorolodzy obiecują, że już w poniedziałek do kraju powróci słońce.

  Grecka straż przybrzeżna odkryła dwa ciała w zatoce Kolpos Elefsinas na zachód od Aten. Służby przypuszczają, że obie ofiary zostały porwane przez masy wezbranej wody i wciągnięte przez nie do morza.

  Z kolei straż pożarna znalazła kolejne zwłoki w podtopionym i częściowo zniszczonym garażu w miejscowości Mandra w północno-zachodniej części kraju.

  Liczba ofiar może wzrosnąć

  Oficjalnie trzy osoby uznaje się za zaginione. Służby ratunkowe obawiają się jednak, że ostateczna liczba ofiar śmiertelnych okaże się o wiele wyższa. W dotkniętym przez powodzie i ulewy regionie na zachód od Aten mieszkają tysiące niezarejestrowanych imigrantów, którzy pracują tam jako pomocnicy w gospodarstwach rolnych.

  Optymistyczna prognoza

  Państwowa agencja meteorologiczna poinformowała w sobotę, że rozległy niż, który spowodował ulewne opady deszczu, już w niedzielę osłabnie i zacznie przesuwać się na wschód. Wieczorem tego dnia mają ustać opady, a w poniedziałek do Grecji ma z powrotem zawitać słoneczna pogoda.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....