Informacje
 • Pogoda na 16 dni: jesień zamieni się w przedzimie

  12-11-2017 15:32 Prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/Lise1011, TVN Meteo, film: TVN Meteo

  W weekend wszyscy odczuliśmy podmuch zimna z północy. Taką chłodną dla nas cyrkulację powietrza wspólnie "uruchomiły" niż nad Skandynawią oraz wyż nad Atlantykiem.

  Między tymi układami ciśnienia bez żadnych przeszkód popłynęło z północy na południe zimne powietrze. W tym samym czasie atlantyckie ciepło zostało od Europy "odcięte", czyli zablokowane nad oceanem (patrz: mapa). Będzie się jeszcze ono do nas czasami przedzierać, ale najwyżej na jeden-dwa dni.

  Zanim cieplejsze powietrze zdoła do nas znowu dotrzeć, to na razie nie możemy liczyć na wyższą temperaturę niż 10 stopni. Taka wartość będzie jednak wyjątkiem, bo przeważnie ma być poniżej 10 stopni Celsjusza. Temperatura na takim poziomie utrzyma się do 22 listopada, a potem możemy spodziewać się większego ochłodzenia. Gdy ono nastąpi to możliwe jest, że w dzień na wschodzie kraju będzie maksymalnie 0 stopni, a na zachodzie zaledwie 5, 6 stop. C.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

 • Oby wróciły zimy sprzed lat
  Takie jak zaledwie kilka lat temu.
  ~Nick /2017-11-13 21:44
 • Snieg snieg
  Oby w tym roku grudzień był śnieżny i aby na święta było dużo śniegu bo bez niego nie ma tej pięknej otoczki
  ~Damian /2017-11-13 14:03
 • Zima zła
  Znaczna większość Polków nie lubi zimy i w związku z tym miejmy nadzieję, że w tym sezonie nie będzie jej w Polsce zupełnie. I oby nie było tego przeklętego śniegu.
  ~Zdzichu /2017-11-13 09:04
 • Zima wyprzedzi kalendarz
  ''Na Stanisława Kostkę ujrzysz śniegu drobnostkę, a na ofiarowanie (21.11) przydadzą się sanie''.To przysłowie w przeszłości musiało mieć sens i nie bez powodu zostało wymyślone. Nasi synoptycy w dzień imienin Stanisława właśnie prognozują odrobinę śniegu.Nie oznacza to,że od 21.11 będziemy przemieszczać się saniami po całym kraju.Może w przeszłości tak było.Moim zdaniem w okolicach tej daty nastąpią jednak dynamiczne zmiany pogody w kierunku przedzimia,tak jak opisano powyżej,a być może i samej zimy. Większy atak zimy z mrozami nastąpi ok. 15 grudnia,lecz zima nie przetrwa do Świąt Bożego Narodzenia i będzie jak zwykle mokro ponuro i buro.Jeszcze może to się zmienić.Na razie 75 proc.,że takie będą święta.
  ~Lech /2017-11-13 02:24
 • a za pół roku
  a za pół roku wiosna
  ~rena /2017-11-12 23:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...