Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Nieproszony gość. Wielki aligator w garażu

  12-11-2017 11:46 Zauważył go sąsiad

  Na Florydzie w garażu klubu golfowego został znaleziony prawie 2,5-metrowy aligator. Nieproszonego gościa zauważył sąsiad, który natychmiast zawiadomił odpowiednie służby.

  Nie wiadomo na razie, w jaki sposób zwierzę dostało się do garażu. Aligatora zauważył mężczyzna mieszkający obok zabudowań klubu golfowego, kiedy wjeżdżał na podjazd swojego domu wraz z synem.

  Ponad 2,5-metrowego drapieżnika usuwało kilku pracowników organizacji zajmującej się odławianiem dzikich zwierząt. Po akcji aligator został wypuszczony do swojego naturalnego środowiska.

  Niepozorny i niebezpieczny

  Aligatory na Florydzie są dość powszechnymi drapieżnikami, które czasem zakradają się do nieprzyjaznego dla nich ludzkiego środowiska. Drapieżniki te są bardzo szybkie i niebezpieczne. Ich korpus może osiągnąć nawet 6 metrów długości. Żywią się głównie rybami, pożerają także gady, płazy, ptaki i ssaki. Na Florydzie można usłyszeć komunikaty ostrzegające ciekawskich turystów, jak należy zachować się przy spotkaniu z aligatorami.

  Gady te występują nie tylko na Florydzie. Można je spotkać głównie w południowo-wschodnich stanach USA: Alabama, Arkansas, Północna i Południowa Karolina, Georgia, Luizana, Oklahoma i Texas.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...