Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 9°C 1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Na horyzoncie widać poprawę pogody

  11-11-2017 16:21 Prognoza na pięć dni

  W najbliższych dniach trochę się ociepli

  Foto: Amanda Slater/flickr (CC BY-SA 2.0), ventusky.com; Film: TVN24

  Najbliższe dni będą dobrym przykładem "pogody w kratkę". Po deszczowym końcu tygodnia od wtorku będzie się wypogadzać, a od środy zrobi się nieco cieplej.

  W najbliższej dobie Polska znajdzie się na skraju niżu znad Finlandii. Pozostaniemy w zasięgu napływającego z północnego zachodu wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Ciśnienie początkowo wzrośnie, a później zacznie spadać.

  Koniec tygodnia z deszczem

  Noc z soboty na niedzielę będzie pogodna tylko na Mazurach i Suwalszczyźnie - na pozostałym obszarze prognozuje się opady deszczu. W ciągu dnia ich strefa rozciągnie się na cały kraj. Niebo okaże się pochmurne. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany. Osiągnie prędkość dochodzącą do 35-50 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego zachodu.

  W poniedziałek deszcz ze śniegiem

  Na południu, wschodzie i częściowo w centrum kraju wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu.

  Wreszcie pogodnie we wtorek

  W prawie całym kraju niebo pozostanie pogodne - jedynie na Na Pomorzu przelotnie popada. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni.

  Cieplejsza środa

  Na Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu. Na Suwalszczyźnie prognozuje się, że popada deszcz ze śniegiem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  W czwartek mokro na Pomorzu

  Jedynie na Pomorzu pojawią się przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 6 st. C na Suwalszczyźnie, a do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...