Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Święto Niepodległości zapowiada się deszczowo i wietrznie

  09-11-2017 15:50 Sprawdź prognozę pogody na pięć dni

  W najbliższych dniach może spaść nawet deszcz ze śniegiem

  Foto: Shutterstock, Ventusky; Film: TVN24

  Najbliższe dni będą pełne deszczu, w niektórych regionach możliwy także deszcz ze śniegiem. Od piątku spodziewajmy się silnego wiatru. Nad morzem osiągnie prędkość do 100 kilometrów na godzinę.

  Podczas najbliższej dobry pogodę w Polsce będzie kształtował cyklon Michael znad południowej Szwecji. Do kraju napłynie umiarkowanie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPmc) znad Atlantyku.

  Piątek zapowiada się pochmurno. Prognozowane są także opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni na Dolnym Śląsku. Będzie wiał dość silny i silny, południowo-zachodni wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h, a na Wybrzeżu do 90-100 km/h. W Sudetach możliwe są zjawiska fenowe (ciepły i suchy wiatr, wiejący z gór w doliny) z prędkością do 120 km/h na Śnieżce.

  Nawet 130 km/h w górach

  W nocy z piątku na sobotę cyklon Michael znajdzie się nad Środkowym Bałtykiem. Związany z nim deszczowy front atmosferyczny przyniesie w Polsce dość intensywne przelotne opady (10-20 litrów wody na metr kwadratowy). Prędkość wiatru wzrośnie w porywach do 80 km/h, na Wybrzeżu do nawet 100 km/h. W górach wystąpią zjawiska fenowe. Na Śnieżce odnotuje się porywy osiągające 130 km/h, a na Kasprowym Wierchu 100 km/h. Temperatura minimalna będzie wyrównana, wyniesie od 3 do 6 stopni Celsjusza.

  11 listopada z deszczem

  W sobotę spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni. Podobnie jak w piątek, spodziewamy się zjawisk fenowych w Sudetach. Na Śnieżce porywy wiatru osiągną prędkość do 120 km/h.

  Niedzielny deszcz ze śniegiem

  Ostatniego dnia tygodnia spodziewamy się przelotnego deszczu. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwy jest także deszcz ze śniegiem. Tam też termometry pokażą maksymalnie 4 stopnie. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie odnotujemy 9 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Poniedziałek z deszczem

  Nowy tydzień rozpocznie się pogodnie na Podkarpaciu. Poza tym prognozowane są opady deszczu, a na Suwalszczyźnie nawet deszczu ze śniegiem. W tym regionie termometry pokażą maksymalnie 4 stopnie. Niewiele więcej, bo 8 stopni, odnotujemy na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr się uspokoi i powieje umiarkowanie.

  Poprawa pogody

  We wtorek aura się poprawi. Jedynie na Pomorzu popada deszcz, poza tym niebo pozostanie pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni na Suwalszczyźnie do 7 stopni na Dolnym Śląsku. Będzie wiał słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

  Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...