Informacje
 • Rozkoszne "pandamonium". Trzy małe misie korzystają z dobrej pogody

  08-11-2017 20:51 To nagranie poprawi Wam humor
  Rozkoszne "pandamonium". Trzy małe misie korzystają z dobrej pogody

  Trzy małe pandy

  Foto i film: Reuters

  Jedyne na świecie trojaczki pandy wielkiej korzystają z wyjątkowo dobrej pogody. Materiał z nagrania jest naprawdę rozczulający - w tej bajce brakuje tylko Złotowłosej.

  W chińskim mieście Guangzhou temperatura w ciągu kilku dni spadła z ponad 30 stopni Celsjusza do 20 stopni. Dzięki temu trzy małe misie panda mogły baraszkować w najlepsze - są przyzwyczajone do niższych temperatur, gdyż w naturze zamieszkują wysokie pasma górskie.

  Mengmeng, Shuaishuai i Kuku to jedyne trojaczki z gatunku pandy wielkiej na świecie i z tego względu w Chinach cieszą się wyjątkową estymą. Przebywają na terenie Parku Safari Guangzhou Chimelong, gdzie otoczone są wyjątkową opieką.

  Black&White 3

  - To wyjątkowo dobry czas dla naszych pand, ponieważ jest i sucho, i chłodno - stwierdziła Chen Shuquing, pracownica zoo i opiekunka niedźwiadków. - Są wyjątkowo ożywione, kręcą się bez ustanku - dodaje.

  Według opiekunów Mengmeng jest raczej nieśmiała i stroni od towarzystwa, podczas gdy jej bracia uwielbiają się nieporadnie siłować, kochają psoty i są wyjątkowymi łakomczuchami. Władze zoo przewidują, że pewnego dnia trzeba będzie je rozdzielić.

  - Mengmeng nie przepada za tymi markowanymi przepychankami i dba o higienę - dodała Chen. - Shuaishuai odbiega od innych niedźwiadków wagą, jest nieco bardziej puszysty. Kuku, podobnie jak jego brat, wygląda jak brudasek, chociaż to dobrze. Ma mniej rozbudowaną szczękę, przez co braci można od siebie odróżnić, gdy znajdują się tuż obok siebie - opisuje.

  Skarb narodów

  Minęły już trzy lata, od kiedy słodkie niedźwiadki przyszły na świat. Oznacza to, że pod względem dojrzałości odpowiadają dziesięcioletniemu dziecku. W ubiegłym roku niedźwiadki zostały odseparowane od matki i od tego czasu personel zoo zauważył, że każda z małych pand wykształciła sobie własne nawyki i cechy charakterystyczne.

  Panda wielka - Ailuropoda melanoleuca - jest zwierzęciem narażonym na wyginięcie z uwagi na działalność człowieka, okrojone terytorium występowania oraz wyjątkowo niskiej rozrodczości. Ogrody zoologiczne na całym świecie dbają o to, by móc poszczycić się narodzinami przynajmniej jednej małej pandy.
 • Pochwały
  Dla autora newsa, za nawiązanie i do gry i do filmu ;)
  ~Gracz /2017-11-08 22:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...