Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 30°C 19°C Zachmurzenie umiarkowane i burze z piorunami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na weekend: IMGW wydał ostrzeżenia dla wszystkich województw

  08-11-2017 17:22 Sobota ma być niebezpiecznie wietrzna

  Przed nami wietrzne dni

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/ Haifsa Rafique, film: TVN Meteo

  Nadchodzący weekend przyniesie nam nie tylko chłód i przelotne opady deszczu, ale też przenikliwy wiatr, który powieje z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia, które w sobotę będą obowiązywały dla całego kraju.

  W czwartek na ogół będzie pochmurno, a na Pogórzu Karpackim, Suwalszczyźnie i w górach spadnie słaby deszcz. Także w pozostałych regionach kraju może popadać, choć przelotnie. Termometry wskażą maksymalnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i  umiarkowany powieje z kierunków zachodnich. Ciśnienie zawaha się, a w południe wyniesie 1010 hPa.

  Markotny i deszczowy piątek

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który w piątek powieje w kilku województwach i osiągnie prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski prognozuje z kolei, że w piątek wieczorem na Nizinie Szczecińskiej wiatr osiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę.

  W piątek utrzyma się zachmurzenie zmienne oraz spadnie przelotny deszcz. Niestety, temperatura nie przekroczy 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, a na Podkarpaciu 10 stopni Celsjusza. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr.

  Weekend w czapce i rękawiczkach

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem utrzymają się przynajmniej do soboty. Co więcej, jak informuje IMGW, będą one obowiązywały nie tylko w kilku województwach, ale na terenie całego kraju. Prędkość wiatru miejscami wzrośnie nawet do 90 kilometrów na godzinę.

  Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski prognozuje, że w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę rano wiatr powieje z prędkością do 70 kilometrów na godzinę na Pobrzeżu Słowińskim oraz do 60 kilometrów na godzinę w pozostałych regionach.

  W sobotę powinniśmy spodziewać się deszczu oraz dużego zachmurzenia, chociaż z przejaśnieniami. Temperatura nie przekroczy 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie oraz 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr południowo-zachodni, który w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  W niedzielę na ogół będzie pogodnie, choć doskwierać może niezbyt wysoka temperatura: nie więcej niż 4 stopnie Celsjusza na Suwalszczyźnie oraz do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje też umiarkowany i dość silny wiatr południowo-zachodni.

  Obejrzyj cały materiał:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....