Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Rzeka pełna martwych ryb

  18-10-2017 21:18 To nie pierwszy przypadek masowego zgonu ryb

  Masowy zgon ryb w Paragwaju. Są dwie teorie, które mówią o tym, co mogło go spowodować.

  W niedzielę 15 października jedna z rzek w Paragwaju wypełniła się martwymi rybami. Aby wyjaśnić tę sytuację, rozpoczęto dochodzenie. Ryby znajdowały się w rzece Confuso w Villa Hayes niedaleko stolicy Paragwaju - Asuncion.

  Władze zwróciły uwagę na to, że kilka fabryk, znajdujących się tuż przed tym miejscem, mogło być sprawcami masowej śmierci ryb. Władze twierdzą, że za tajemniczymi zgonami mogą stać przemysłowe zrzuty odpadów ciekłych. Inni eksperci uważają, że brak tlenu w wodzie mógł spowodować ten incydent.

  Zgony w innych krajach

  Podobne zgony na tak dużą skalę wydarzyły się także w innych państwach.

  W Chile w 2016 roku rozkwit alg znany jako "czerwona fala" sprawił, że na wybrzeżu znaleziono tusze ponad 300 wielorybów, ośmiu ton sardynek i 40 ton łososi. "Czerwone fale" są powszechne w Chile. Algi wydalają naturalne toksyny, które paraliżują ryby. Jednak w poprzednich latach nie zauważono tak ogromnego spustoszenia ze strony alg. Eksperci nie są pewni, co może być tego przyczyną. Biorą pod uwagę sposoby hodowli ryb i odchylenia od normy temperatury wody. Ta katastrofalna skala "czerwonej fali" zmusiła rybaków do żądania odszkodowań w związku ze stratami w połowach.

  Na Kostaryce w 2016 roku również wystąpiły przypadki masowych zgonów ryb. W jednym przypadku znaleziono wiele gatunków martwych ryb w kilku rzekach. Podejrzewano, że stało się tak z powodu nagłej zmiany temperatury wody i spadku zawartości tlenu w w wodzie. Później jednak naukowcy podali, że powodem zgonu były zanieczyszczenia pochodzące z rolnictwa i nielegalne sposoby hodowli ryb.

  W Brazylii w 2015 roku w lagunie Rio de Janeiro znaleziono 50 ton martwych ryb. Laguna była pełna ścieków.

  Zobacz cały film tutaj:

 • oby to byl koniec naszego gatunku
  masz racje. Te kilka miliardow ludzi potrafia zniszczyc wszystko; od mrowki po wieloryby. Przez setki milionow lat Ziemia byla rajem, a teraz staje sie smietnikiem.
  qolfa /2017-11-04 11:27
 • oby to był koniec naszego gatunku
  ludzkosc to rak tej planety. jesli globalne ocieplenie istnieje to akurat dobra rzecz, planeta po prostu ma "gorączkę" i chce pozbyć się wirusa który na niej zalega - a.k.a Ludzkosc.
  ~michal /2017-10-19 09:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...