Informacje
 • "Wgniotło silnik i maskę". Drzewo runęło na auto w Berlinie. Zobacz nagranie

  05-10-2017 20:12 Wiatr jest tak potężny, że zagraża życiu mieszkańców Berlina

  Drzewo zawaliło się na samochód

  Film i foto: Kontakt 24/Piotr Margiel

  Potężna wichura, która przechodzi przez Niemcy, doprowadziła do bardzo wielu niebezpiecznych incydentów. Reporter Kontaktu 24 przesłał nagranie, na którym widać drzewo, które z impetem spada na samochód.

  W czwartek wieczorem przy ulicy Weserstrasse w berlińskiej dzielnicy Neukolln na zaparkowany samochód runęło drzewo. Piotr Margiel, który jest autorem nagrania, opowiedział o tym, co się dokładnie wydarzyło.

  Przez Niemcy przechodzi potężna wichura z wiatrem dochodzącym do 120 kilometrów na godzinę. Wiadomo już o sześciu ofiarach śmiertelnych.

  Relacja naocznego świadka

  - Wracałem z pracy na piechotę i zobaczyłem chwiejące się drzewo - opowiada Piotr Margiel. - Wyciągnąłem aparat fotograficzny, żeby to nagrać, ale właśnie wtedy drzewo zaczęło spadać. Zwaliło się na samochód, ale obyło się bez ofiar - poinformował.

  W Berlinie prędkość wiatru miejscami przekroczyła nawet 100 kilometrów na godzinę, a władze miasta zarządziły ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przez silnym wiatrem.

  - Obyło się bez ofiar, samochód był pusty - opowiadał Margiel. - Pojawili się właściciele, no ale co mogli zrobić? Było taśmowanie, pojawiła się policja - poinformował. - Samochód przykryty koroną - jemu nie stało się nic, ale jeżeli chodzi o samochód przy pniu, to wgniotło mu silnik i maskę - dodał.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...