Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 6°C 2°C Śnieg
zwiń
Informacje
 • Prognoza na dziś: nadciągają burze, może być niebezpiecznie

  18-08-2017 06:30 Biomet będzie niekorzystny

  Pogoda może być gwałtowna

  Foto: Lucy Chian/ Unsplash; Film: TVN Meteo

  Nad Polskę zachodnią i północną wkroczy front atmosferyczny. Dla tych regionów prognozuje się wystąpienie burz, miejscami gwałtownych. Będzie upalnie - miejscami temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

  W piątek na niebie zobaczymy zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, na zachodzie i północy wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

  Burze, z gradem i opadami do 20-40 litrów na metr kwadratowy pojawią się na ogół po południu i wieczorem. Termometry pokażą od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 31 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na południu.

  Wiatr będzie południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy okresami dość silny. W burzach osiągnie prędkość do 80-100 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza będzie na północnym zachodzie kraju, wyniesie tam ponad 70 procent. Najniższą natomiast odnotuje się na południowym wschodzie, wyniesie tam poniżej 60 proc. Na północy i północnym-zachodzie Polski będzie ciepło, a w pozostałych regionach odczuwalne będzie gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1003 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem możliwa burza. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 1014 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, po południu i wieczorem możliwa burza. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa 1003 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie około południa 1000 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna 33 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 990 hPa, spada.

 • Burze??
  Ciekawe z której strony na radarze widać tylko z zachodu same chmury, a burze sa tylko nad moskwą
  ~tom /2017-08-18 10:15
 • Niedziela?!
  Weźcie się ludzie w garść! przejmujecie się ile będzie stopni a pogoda może zagrażać żuciu i zdrowi!
  ~XYZ /2017-08-18 08:58
 • Niedziela
  21-15 stopni wręcz piękna perspektywa .
  nie znoszę tych upałów
  ~hibernatus /2017-08-18 07:00
 • Niedziela ???
  Nie załamujcie mnie bo to co widzę w prognozach ze w niedziele 15 stopni to jest porażka :( ?
  ~Mati /2017-08-17 20:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...