Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami upał. Lokalnie popada i zagrzmi

  17-08-2017 06:45 Temperatura wyniesie nawet 30 stopni

  W czwartek pogoda będzie zróżnicowana

  Foto: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W wielu miejscach kraju będzie pogodnie, ale lokalnie popada przelotny deszcz i zagrzmi.

  W czwartek w ciągu dnia na wschodzie i Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu. Tam prognozuje są również burze. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Pomorzu, przez 26-27 w centrum, do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, przeważnie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może osiągnąć prędkość do 80 km/h. powieje z południowego zachodu.

  Warunki biometeorologiczne

  W ciągu dnia największa wilgotność powietrza utrzyma się w miejscach uaktywniania się komórek burzowych, to jest na południowym wschodzie kraju. Tutaj przekroczy 70 procent. Najmniejszą zaś - niższą niż 50 proc. - odnotuje się na zachodzie. Na północ od pasa Ziemia Lubuska - Wielkopolska - Mazowsze - Suwalszczyzna będzie nam ciepło, na południe zaś - gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się przeważnie neutralne. W Polsce wschodniej i południowo-wschodniej pogoda wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie 26 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1007 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 24 st.  Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1019 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 27 kresek. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada, może też zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Południowo-zachodni wiatr, przeważnie słaby i umiarkowany, porywach burzowych powieje z prędkością do 90km/h, Ciśnienie spada, w południe wyniesie 991 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...