Informacje
 • Prognoza pogody na długi weekend: aura bardzo zmienna. Burze, słońce, "chłód"

  11-08-2017 15:29 Sprawdźcie prognozę pogody

  Zdarzą się i pogodne chwile

  Flickr (CC BY 2.0)/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

  Długi weekend tuż-tuż. Choć chwilami będzie burzowo, to w trakcie najbliższych dni czekają nas i pogodne momenty. Ciekawie zapowiada się rozkład temperatury.

  W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na wschodzie popada przelotny deszcz, pojawią się też burze z opadami o natężeniu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Na pozostałym obszarze kraju -szczególnie na Pomorzu i w centrum - spadnie po prostu przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, okresami okaże się silniejszy. Powieje z południowego zachodu.

  W niedzielę zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Miejscami możliwy jest słaby przeloty deszcz - szczególnie na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Lubuskiej. Termometry pokażą od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Bez upału, ale ze słońcem

  W poniedziałek ma być słonecznie, z temperaturą wynoszącą od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy.

  Wtorek 15 sierpnia zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna utrzyma się w przedziale od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Powrót gorąca

  W środę także będzie na ogół słonecznie. Termometry wskażą od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, okresami okaże się silniejszy. Powieje z południowego wschodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...