Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 6°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Połamane konary, zniszczone dachy. Piątkowe burze się rozszalały

  11-08-2017 22:37 Konsekwencje piątkowych burz

  Zniszczenia na Dolnym Śląsku

  TVN24

  Piątkowe burze wyrządziły szkody na Dolnym Śląsku. Materiały dostaliśmy na Kontakt 24.

  Do Polski wkroczył front atmosferyczny niosący ze sobą burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla wszystkich zachodnich województw: dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego.

  Burze występują w kraju od godzin porannych. Po południu przybrały na sile. Szczególnie te na południowym zachodzie potrafią być gwałtowne, z opadami deszczu dochodzącymi nawet do 50 litrów na metr kwadratowy i wiatrem do 100 km/h.

  Szkody na Dolnym Śląsku

  Są pierwsze konsekwencje nawałnic. Na Dolnym Śląsku miało miejsce około 400 mniejszych interwencji, które polegały m.in. na usuwaniu wody z zalanych miejsc i usuwaniu połamanych konarów drzew.

  Zniszczone zostały trzy gospodarstwa domowe w Gorzeszowie. Burze uszkodziły dwa dachy, na jednym z nich założono zabezpieczenie w postaci folii. Na terenie gminy Lubawka nawałnice również zniszczyły dwa zadaszenia.

  - Tak naprawdę o skutkach tego, co się do tej pory działo, będziemy wiedzieć dopiero jutro, kiedy będą mogły być na spokojnie oszacowane straty - podkreślił Malich.

  Jedna osoba została lekko ranna. Na samochód w powiecie oleśnickim spadł konar. Kierowca na szczęście został tylko poobijany.

  Poważniejsze interwencje przeprowadzono pod Kamienną Górą.

  - Od rana szły burze za burzą i zaczęło wiać, momentalnie. Jak powiało, tak od razu zerwało gałąź. Jak zobaczyłam później, to już było po dachu - mówiła Anna Strzelecka, jedna z mieszkanek miasta. Wszystko miało zacząć się po godzinie 18. Poza ulewnym deszczem spadł też grad, jak powiedziała pani Anna - wielkości jajek.

  Inne województwa też burzowe

  Także w takich województwach, jak wielkopolskie i opolskie burze były silne. Na Opolszczyźnie najwięcej, bo kilkanaście, interwencji dotyczących powalonych drzew i wody na posesjach jest w powiecie nyskim.

  Zobaczcie materiały naszych użytkowników, które otrzymaliśmy na Kontakt 24:

 • upały precz!
  Mam nadzieję, że to już koniec tych koszmarnych upałów. Czekam na piękną jesień. A wszyscy wielbiciele wściekłych temperatur niech zobaczą filmy powyżej.
  ~Agatonik /2017-08-11 22:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...