Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 5°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: intensywny deszcz, a na południu deszcz ze śniegiem

  28-04-2017 06:56 Temperatura wyniesie od 6 do 13 stopni

  Zapowiada się deszczowy dzień

  Fot.: Flickr (CC BY 2.0)/Robin Ducro, film: TVN Meteo

  W wielu regionach będzie padać, przydadzą się parasole. Dzień zapowiada się pochmurno i mokro. Termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia do 13 stopni.

  Przed nami bardzo pochmurny i deszczowy dzień. Na południu i południowym zachodzie ogłoszono alert hydrologiczny, stan w wielu rzekach został przekroczony. W ciągu najbliższej doby może spaść nawet do 50 l/mkw deszczu. W górach, na Śląsku i Jurze Krakowsko-Częstochowskiej możliwe są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

  Intensywne opady spowodowane są frontem atmosferycznym. Będzie padać na południu, w centrum i na wschodzie. W północno-zachodniej części kraju możliwe są przelotne opady, lecz pojawią się przejaśnienia.

  Na termometrach zobaczymy od 6 stopni w północno-wschodniej części kraju, w centrum 7-8 stopni,  13 w północno-zachodniej. Najwyższa temperatura prognozowana jest w Rzeszowie, gdzie będzie 18 stopni. Ciśnienie atmosferyczne powoli rośnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego-wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka, zwłaszcza tam gdzie pojawi się front atmosferyczny, tutaj nawet powyżej 90 proc. Najmniejsza będzie na północnym zachodzie, tam wyniesie mniej niż 70 proc. W większości kraju chłodno i wilgotno. Komfort termiczny odczują mieszkańcy południowego wschodu. Pochmurna, deszczowa pogoda da, wraz z frontem atmosferycznym, niekorzystne warunki biometeorologiczne w większości kraju. Neutralnie będzie na północnym zachodzie Polski.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Niebo będzie pochmurne z opadami deszczu, miejscami intensywnymi. Termometry wskażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr, północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 997 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Okresowo pojawią się opady deszczu. Termometry wskażą maks. 10st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego-wschodu, okresami będzie dość silny. Ciśnienie będzie spadać, około południa barometry wskażą 1015 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura wyniesie 10 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego-wschodu, okresami dość silny. Barometry wskażą 1001 hPa i będzie spadać.

  WROCŁAW

  Wystąpi duże zachmurzenie. Okresami spadnie deszcz. Termometry wskażą maksymalną temperaturę 8 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego-wschodu, okresami dość silny. Barometry około północy wskażą 999 hPa. Ciśnienie będzie spadać.

  KRAKÓW

  Wystąpi duże zachmurzenie wraz z intensywnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego-wschodu. Barometry wskażą około południa 980 hPa.

 • podkarpackie,Przemyśl
  Przemyśl,pochmurno z przejaśnieniami,wietrznie,ale temperatura niesamowita w porównaniu z innymi regionami - 22 st..Pozdrawiam ciepło :)
  ~Basia /2017-04-28 12:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...