Informacje
 • Zimny początek długiego weekendu

  27-04-2017 11:13 Najnowsze prognozy na majówkę

  Chłodny początek długiego weekendu

  Na sobotę, pierwszy dzień długiego weekendu, synoptycy zapowiadają jeszcze chłodną pogodę i może padać.

  W piątek, tuż przed długim weekendem, w całej Polsce będzie padać deszcz. Miejscami opady mogą być ulewne. Warunki na drogach będą trudne.

  - Niże obecnie sprawiają, że miejscami pada. Deszczu spodziewamy się też w piątek, czyli wtedy, kiedy wiele osób będzie wyjeżdżać na długi weekend - mówi Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

  Słaby początek, a później coraz lepiej

  W sobotę nad Polską będzie jeszcze wilgotne i chłodne powietrze. Możliwe są niewielkie opady deszczu i nie będzie zbyt ciepło: od 9 do 15 stopni. Od niedzieli pogoda będzie się poprawiać i ma być coraz cieplej.

  - W niedzielę już będzie sporo słońca, a temperatura na południu około 14-15 stopni, w poniedziałek jeszcze jakiś przelotny deszcz może pojawić się na wschodzie, ale temperatura już bardzo przyjemna, po tych 7-8 stopniach, które mamy teraz w centrum kraju, temperatura wzrośnie do 15-16 stopni. - mówi synoptyk TVN Meteo.

  Na południu może być 20 stopni

  Na początku maja do Polski napłynie ciepłe powietrze z południa i dlatego w czasie długiego weekendu temperatura wyraźnie wzrośnie. Arleta Unton-Pyziołek twierdzi, że może być ponad 20 stopni.

  - Niewykluczone, że temperatura na południu, na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu osiągnie nawet 20 stopni - zauważa synoptyk.

  Nad morzem chłodniej

  W czasie gdy na południu kraju temperatura osiągnie ok. 20 stopni, na wybrzeżu będzie wyraźnie chłodniej. Tam na termometrach będzie nie więcej 12, 13 stopni, a czasami silniejszy wiatr obniży temperaturę odczuwalną.

  - Cieplej będzie w górach, niewykluczone, że w Zakopanem możemy odnotować nawet 16-17 stopni, chłodniej nad morzem, tam maksymalna temperatura między 10 a 13 stopni - mówi meteorolog TVN Meteo.

  Prognoza na długi weekend od piątku (28 kwietnia) do środy (3 maja).

 • pogoda
  Pieniązki kto ma ten jedzie do lubczy a kto pieniążków niema ten w domu sobie .......siedzi
  ~yanek /2017-04-27 15:20
 • niskie temperatury
  A swoją drogą szybko te prognozy się zmieniają - szkoda tylko że na gorsze.
  Jeszcze wczoraj w pon 1 maja miało być na południu 20 stopni i piękne słońce. Dzisiaj widzę tylko 16 i pochmurno + niewielkie opady. Ciekawe jaka prognoza będzie jutro?
  ~gosc /2017-04-27 14:35
 • niskie temperatury
  Pamiętam w latach 90-tych jak na majówke standardowo było powyżej 20 stopni a były lata że dobijało do 30. Od dłuższego czasu widzę że majówki mamy coraz chłodniejsze. Jeszcze kilka lat temu jak było 13-15 stopni to wszyscy pisali o zimnie. Dzisiaj prognozowane jest 13-15 stopni i mówimy że będzie ciepło. Za kilka lat zapewne będziemy mieli pogodę jak na Wyspach gdzie temperatury w maju będą takie jak w styczniu, a o prawdziwych latach, zimach i pięknych wiosnach będzie można tylko poczytać.
  ~gosc /2017-04-27 14:25
 • Smutny zimny kraj
  Niestety żyjemy w bardzo zimnym i smutnym kraju, ciepłe miesiące to u nas czerwiec lipiec sierpień bo w maju w nocy może być poniżej zera a we wrześniu już wiadać jesień, dlatego polecam słoneczną Hiszpanie, zwłaszcza Seville gdzie opalać się można od lutego do grudnia...
  ~Sevilla /2017-04-27 12:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...