Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 8°C -2°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Zimny początek długiego weekendu

  27-04-2017 11:13 Najnowsze prognozy na majówkę

  Chłodny początek długiego weekendu

  Na sobotę, pierwszy dzień długiego weekendu, synoptycy zapowiadają jeszcze chłodną pogodę i może padać.

  W piątek, tuż przed długim weekendem, w całej Polsce będzie padać deszcz. Miejscami opady mogą być ulewne. Warunki na drogach będą trudne.

  - Niże obecnie sprawiają, że miejscami pada. Deszczu spodziewamy się też w piątek, czyli wtedy, kiedy wiele osób będzie wyjeżdżać na długi weekend - mówi Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

  Słaby początek, a później coraz lepiej

  W sobotę nad Polską będzie jeszcze wilgotne i chłodne powietrze. Możliwe są niewielkie opady deszczu i nie będzie zbyt ciepło: od 9 do 15 stopni. Od niedzieli pogoda będzie się poprawiać i ma być coraz cieplej.

  - W niedzielę już będzie sporo słońca, a temperatura na południu około 14-15 stopni, w poniedziałek jeszcze jakiś przelotny deszcz może pojawić się na wschodzie, ale temperatura już bardzo przyjemna, po tych 7-8 stopniach, które mamy teraz w centrum kraju, temperatura wzrośnie do 15-16 stopni. - mówi synoptyk TVN Meteo.

  Na południu może być 20 stopni

  Na początku maja do Polski napłynie ciepłe powietrze z południa i dlatego w czasie długiego weekendu temperatura wyraźnie wzrośnie. Arleta Unton-Pyziołek twierdzi, że może być ponad 20 stopni.

  - Niewykluczone, że temperatura na południu, na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu osiągnie nawet 20 stopni - zauważa synoptyk.

  Nad morzem chłodniej

  W czasie gdy na południu kraju temperatura osiągnie ok. 20 stopni, na wybrzeżu będzie wyraźnie chłodniej. Tam na termometrach będzie nie więcej 12, 13 stopni, a czasami silniejszy wiatr obniży temperaturę odczuwalną.

  - Cieplej będzie w górach, niewykluczone, że w Zakopanem możemy odnotować nawet 16-17 stopni, chłodniej nad morzem, tam maksymalna temperatura między 10 a 13 stopni - mówi meteorolog TVN Meteo.

  Prognoza na długi weekend od piątku (28 kwietnia) do środy (3 maja).

 • pogoda
  Pieniązki kto ma ten jedzie do lubczy a kto pieniążków niema ten w domu sobie .......siedzi
  ~yanek /2017-04-27 15:20
 • niskie temperatury
  A swoją drogą szybko te prognozy się zmieniają - szkoda tylko że na gorsze.
  Jeszcze wczoraj w pon 1 maja miało być na południu 20 stopni i piękne słońce. Dzisiaj widzę tylko 16 i pochmurno + niewielkie opady. Ciekawe jaka prognoza będzie jutro?
  ~gosc /2017-04-27 14:35
 • niskie temperatury
  Pamiętam w latach 90-tych jak na majówke standardowo było powyżej 20 stopni a były lata że dobijało do 30. Od dłuższego czasu widzę że majówki mamy coraz chłodniejsze. Jeszcze kilka lat temu jak było 13-15 stopni to wszyscy pisali o zimnie. Dzisiaj prognozowane jest 13-15 stopni i mówimy że będzie ciepło. Za kilka lat zapewne będziemy mieli pogodę jak na Wyspach gdzie temperatury w maju będą takie jak w styczniu, a o prawdziwych latach, zimach i pięknych wiosnach będzie można tylko poczytać.
  ~gosc /2017-04-27 14:25
 • Smutny zimny kraj
  Niestety żyjemy w bardzo zimnym i smutnym kraju, ciepłe miesiące to u nas czerwiec lipiec sierpień bo w maju w nocy może być poniżej zera a we wrześniu już wiadać jesień, dlatego polecam słoneczną Hiszpanie, zwłaszcza Seville gdzie opalać się można od lutego do grudnia...
  ~Sevilla /2017-04-27 12:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...