Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 7°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Chłodno i będzie padać deszcz

  27-04-2017 06:21 Prognoza pogody na dziś

  Dziś na południu deszcz może padać intensywnie

  Na południu Polski opady mogą być ulewne, a temperatura nie przekroczy 14 stopni.

  Dziś na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce  opady deszczu. W pozostałych regionach będzie pochmurno, ale bez opadów. Słońce powinno się pojawić jedynie na Pomorzu Zachodnim. Termometry pokażą od 8 stopni w Małopolsce, przez 10-11 stopni w centrum, do 14 stopni na Podkarpaciu. Wiatr słaby lub umiarkowany z różnych kierunków. Ciśnienie będzie rosnąć.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza najwyższa będzie w strefie opadów, czyli na południowym wschodzie kraju. Wyniesie tam powyżej 90 proc. Najniższa wilgotność wystąpi w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Wielkopolskę, po Kujawy, będzie tam poniżej 70 proc. Na północy i zachodzie odczujemy komfort termiczny. W pozostałych regionach będzie chłodno. Biomet w pasie na północy kraju będzie neutralny. Natomiast na pozostałym obszarze kraju okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z opadami deszczu (do 10 l/mkw.). Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie rośnie, w południe 983 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami.  Temperatura maksymalna 13 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie, w południe 1002 hPa, waha się.

  WARSZAWA

  Przeważnie pochmurno. Opady deszczu po południu zanikające. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z północnego wschodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami.  Temp maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno wschodni. Ciśnienie w południe 1000 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...