Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 8°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Ostrożnie w górach. Wydano alerty

  25-04-2017 09:24 Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia

  W górach może wiać nawet do 120 km/h

  Foto: IMGW/TVN Meteo/Shutterstock; Film: TVN Meteo

  Uwaga na silny wiatr w górach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia na południu kraju. Porywy wiatru mogą osiągnąć ponad 100 km/h.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w górach, na południu i południowym wschodzie Polski. Ostrzeżenia obowiązują w trzech województwach. Miejscami porywy wiatru mogą osiągnąć nawet do 120 km/h.

  Ostrzeżenia obowiązują w:

  - Beskidzie Śląskim i Żywieckim; alert jest ważny do wtorku do godz. 16. W tym regionie powieje silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 80 km/h, z południa i południowego zachodu. Na szczytach gór wiatr osiągnie średnią prędkość od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni.

  - południowej części województwa małopolskiego; ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do godz. 19. Na tym obszarze wystąpi silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 80 km/h, z południa i południowego zachodu. Na szczytach gór powieje wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h, południowo-zachodni.

  - województwie podkarpackim; alert jest ważny do wtorku do godz. 19. Na tym terenie powieje silny wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, z porywami do 75 km/h, w rejonach podgórskich do 90 km/h, z południa i południowego zachodu. Na szczytach gór wystąpi wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h, południowo-zachodni.

  Co oznaczają ostrzeżenia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...