Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Zima poddaje się. Czy na długo?

  17-02-2017 12:37 Prognoza na przyszły tydzień

  W przyszłym tygodniu będzie aż 12 st. C

  Ventusky.com/Shutterstock

  Mroźny wyż wycofał się z Europy Środkowej i wpuścił do nas cieplejsze powietrze.

  Po dwóch tygodniach mrozów mamy odwilż w całej Polsce. Na koniec tygodnia synoptycy wszędzie zapowiadają dodatnią temperaturę w ciągu dnia i tylko nocami lekkie przymrozki.

  Po niedzieli też ciepło

  W przyszłym tygodniu do Polski nadal będzie napływać ciepłe powietrze z zachodu Europy. Z najnowszych prognoz wynika, że w środę może być nawet 12 st. C w południowej i zachodniej Polsce. Jednocześnie pogoda będzie pochmurna i mokra, bo nad naszym krajem będą wędrować kolejne fronty atmosferyczne z opadami deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem. Czekają nas też duże wahania ciśnienia - w niedzielę w Warszawie będzie 1007 hektopaskali, a we wtorek już tylko 990. Oprócz tego meteorolodzy zapowiadają codzienie silniejszy wiatr, który w porywach może osiągać 60 - 80 km/h.

  - Mróz odchodzi w zapomnienie - mówi prezenter pogody Maciej Dolega. W przyszłym tygodniu w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia. W środę miejscami termometry pokażą nawet 12 st. C.

  Najnowsza prognoza pogody na początek przyszłego tygodnia.

  Prognoza temperatury w Europie na środę, 22.02.2017 r.

  Co dalej z zimą

  Modele meteorologiczne, które obliczają m.in. temperaturę powietrza, przewidują, że nie tylko na początku nowego tygodnia, ale aż do końca lutego będzie odwilż. Natomiast pod koniec miesiąca i na początku marca temperatura może się trochę obniżyć. Wtedy też może padać śnieg. Z dzisiejszych danych wynika jednak, że to ochłodzenie nie będzie silne i w ciągu dnia temperatura nadal będzie dodatnia. Nocami można wtedy spodziewać się lekkiego mrozu.

 • zima
  Zima w tym roku była wstrętna, śniegu prawie zero, tylko upierdliwy mróz, może nieduży ale ciągnący się tygodniami, oby wreszcie przyszła wiosna i ciepło, by można było swobodniej chodzić bez szalików, czapek i ciepłych kurtek, zimie już dziękujemy, wypieprzaj do mateczki rosji
  ~ala /2017-02-19 15:01
 • Zima - Krosno
  Cudowna zima była w tym roku, tak mi pasuje zawsze
  ~ewa /2017-02-18 09:40
 • Ehhh
  No to pojezdzone. Dla narciarzy i saneczkarzy z dziecmi to bardzo zla nowina. Niestety nie ma juz takich zim jak kiedys ze sie jezdzilo przez kilka miesiecy. Teraz mamy sie zmiescic z zabaw w tydzien-dwa, pozniej juz chlapa
  ~Nap /2017-02-18 07:27
 • Do zobaczenia za rok!
  Wróci pewnie dopiero za rok jednak była nieco bardziej śnieżna i chłodniejsza zima niż przed laty, ale wciąż nie to samo co kiedyś.
  ~Nick /2017-02-17 21:04
 • A ja lubię zimę i mróz
  A ja uwielbiam mroźną, piękną białą zimę. Smutno mi się zrobiło, kiedy nadeszła odwilż, szaruga i "zgnilizna".
  vagabond /2017-02-17 19:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...